Новини України та світу

У руках президента Зеленського козирні карти на міжнародній арені, – експерт

У руках президента Зеленського козирні карти на міжнародній арені, – експерт

У руках президента Зеленського козирні карти на міжнародній арені, – експерт

У зв’язку із скандалом навколо Трампа і Джо Байдена в руках українського президента тепер козирні карти, які можна розіграти на міжнародній арені. Але потрібно зважити на всі ризики.

Про це 24 каналу розповів заступник голови Українського інституту аналізу і менеджменту політики Владислав Дзівідзінський.

Зеленському фактично випала роль вирішувати долю американських виборів. Можна передати інформацію щодо діяльності сина Байдена – Гантера – в Україні або ні,
– зазначає Владислав Дзівідзінський.

Як зауважує політолог, передача інформації щодо діяльності Гантера Байдена допоможе Трампу в підтвердженні його правоти. А для американців викриття у брехні політиків – суттєвий фактор на виборах. Це може зіграти ключову роль у американських виборах. Попередні соцопитування показують рівні шанси у Трампа і Байдена.

Водночас, за словами Дзівідзінського, якщо інформацію не передати, що теж правильно, аби не роздмухувати в США скандал через Україну, то цим підіграємо Байдену. І це посилить хвилю щодо імпічменту Трампу.

“Ситуацією можна скористатися на користь України. Байден публічно неодноразово наголошував, що в разі свого обрання президентом готовий підтримувати нашу державу, аж до надання нам зброї для боротьби з Росією. Хоча є ризики, що може зіграти рокову роль для України. Тому Зеленський заявив, що справу розглядатиме ГПУ на рівні всіх інших розслідувань. Тобто все буде згідно законодавства”, – наголосив Владислав Дзівідзінський.

Що відомо про “український скандал” у США? Гучний скандал у США вибухнув через донос американського розвідника. За його даними, 25 липня Дональд Трамп під час розмови з президентом Зеленським вимагав від нього порушити кримінальне провадження щодо демократа Джо Байдена – головного конкурента Трампа на майбутніх президентських виборах – у рамках викорінення корупції в Україні. Палата представників Конгресу США 24 вересня ініціювала формальне розслідування дій президента Дональда Трампа, підсумком якого може стати рішення про його імпічмент.

На першій зустрічі президента України Зеленського з президентом США Трампом 25 вересня на полях Генасамблеї ООН український президент запевнив, що не давав ніяких вказівок щодо розслідування чи нерозслідування цієї справи. Зеленський заявив, що не хоче втручатися у відкритий та демократичний процес американських виборів. А про телефонну розмову запевнив: вона була хорошою, і ніхто не чинив жодного тиску.

Джерело Телеканал новини «24»
29.09.2019