Новини України та світу

У Литві на виборах президента переміг колишній голова Центрального банку Гітанас Науседа

За результатами підрахунку 42 % голосів, 55-річний економіст Науседа отримав 72 %, тоді як колишній міністр фінансів в правоцентристському равительстве, 44-річна депутат Сейму Шимоніте набрала 28 %

Джерело: 112.ua

У Литві на виборах президента переміг колишній голова Центрального банку Гітанас Науседа

У неділю у Литві на президентських виборах переміг колишній голова центрального банку країни Гітанас Науседа, опонентом якого була депутат Сейму Інгріда Шимоніте. Про це повідомляє Reuters.

“Я був незалежним кандидатом, і моє завдання в цій виборчій кампанії полягало в тому, щоб об’єднати литовський народ, незалежно від того, де він живе, в невеликих регіонах, селах, невеликих містах або великих містах”, – заявив Науседа після оголошення результатів волевиявлення.

Новини за темою: Шимоніте vs Наусєда: Що відомо про фаворитів президентських виборів у Литві і чого очікувати від їхньої перемоги Україні

За результатами підрахунку 42 % голосів, 55-річний Науседа отримав 72 %, тоді як колишній міністр фінансів в правоцентристському уряді, 44-річна Шимоніте набрала 28 %.

Науседа пообіцяв дотримуватися жорсткої позиції, яку займає нинішній президент Даля Грібаускайте щодо Росії.

Першим завданням нового президента буде вирішення урядової кризи. Прем’єр-міністр Саулюс Сквернеліс пообіцяв піти у відставку у день інавгурації глави держави.

Президент Литви має може накладати вето на закони, прийняті парламентом.

Він також гратиме вирішальну роль у формуванні зовнішньої політики і політики безпеки країни, а також у призначенні ключових посадових осіб, таких як прем’єр-міністр, судді, головний прокурор і керівник центрального банку.

У більш ранньому інтерв’ю Reuters Наузеда сказав, що він використовуватиме свої президентські повноваження, щоб допомогти розширенню приватних компаній на ринках, що розвиваються, особливо у Китаї. Також він вимагатиме, щоб уряд збільшив доходи і поліпшив фінансування соціальних послуг, включаючи пенсії.

Нагадаємо, що 26 травня  Литві пройшов другий тур виборів президента. У першому турі, що відбувся 12 травня, депутат Сейму Інгріда Шимоніте набрала 31,31% голосів, а незалежний кандидат, економіст Гітанас Науседа – 30,94%. Кандидат від правлячої партії “Союз селян і зелених Литви”, прем’єр-міністр Саулюс Скверняліс зайняв за підсумками голосування першого туру виборів третє місце і не пройшов до другого туру.

Джерело: www.112.ua