Новини України та світу

У Києві відкриють після реконструкції церкву Спаса на Берестові

Відкриття відбудеться 28 вересня

Джерело: 112.ua

У Києві відкриють після реконструкції церкву Спаса на Берестові

У суботу, 28 вересня, в Києві відкриють після реконструкції церкву Спаса на Берестові, яка відноситься до ансамблю Києво-Печерської Лаври. Про це йдеться на сторінці події у Facebook.

“Територія навколо стародавнього храму повністю оновлена. Цьому передували археологічні дослідження, які проводили науковці Інституту археології. Всі історичні знахідки, а це і артефакти раннього залізного століття, датовані 9 століттям до нашої ери, які вчені пов’язують з малодослідженою чорноліською культурою, можна буде побачити під час екскурсії. Є знахідки давньоруського часу (хрестики, прикраси) і часу Польсько-Литовського князівства”, – йдеться в матеріалі “Вечірнього Києва”, присвяченому відкриттю церкви.

Місце розташування церкви: Київ, Лаврський провулок,5.

Новини за темою: У Гостиному дворі після реконструкції розмістять Музей історії Києва, – Білоцерковець

Церква Спаса на Берестові – пам’ятка архітектури XI—XII століття. Точна дата побудови невідома. За традиційною версією, церква була зведена в період правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Після руйнування Києва у 1240 році протягом кількох століть перебувала в занепаді. У 1640-1644 роках зусиллями київського митрополита Петра Могили будівлю церкви, від якої до того часу залишилася тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана.

Джерело: www.112.ua

Close