Новини України та світу

У Києві невакцинованим дітям можна буде відвідувати заклади освіти

У разі низького рівня вакцинації та погіршення даних про наявність захворювань, влада обмежуватиме доступ таких дітей до закладів освіти

Джерело: 112.ua

У Києві невакцинованим дітям можна буде відвідувати заклади освіти

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондрієвський заявляє, що в Києві не буде заборони невакцинованим дітям відвідувати заклади освіти. Про це Мондрієвський сказав на прес-брифінгу про підготовку столичних освітніх закладів до нового навчального року, передає “Інтерфакс-Україна”.

“2 вересня розпочнеться новий навчальний рік, і заборони невакцинованим дітям відвідувати установи освіти не буде… Заборонити дітям відвідувати установи освіти ми не можемо”, – заявив Мондрієвський.

Новини за темою: Суд над Зеленським, безкоштовна вакцина проти кору і образа жителів Донбасу Ревою: Чим запам’ятається 13 травня

Чиновник зазначив, що в разі низького рівня вакцинації та погіршення статистичних даних про наявність захворювань, влада Києва буде змушена обмежувати доступ невакцинованих дітей в заклади освіти та забезпечувати їх правом на дистанційну освіту.

У той же час він підкреслив, що влада міста спільно з медиками повинні працювати над тим, щоб вакцинація дітей проходила на належному рівні.

У зв’язку з чим, профільна комісія КМДА винесла рішення доручити депертаментам освіти і медицини відпрацювати комунікаційну форму інформування киян про необхідність вакцинації.

Новини за темою: Електронна медична картка: У МОЗ розповіли, як зменшать кількість фальшивих довідок про вакцинацію

Серед іншого Мондрієвський зазначив, що заклади освіти не мають права і можливості перевіряти достовірність довідок про щеплення дітей, які надають батьки.

Нагадаємо, що за останні 4 роки в Україні в рази збільшилася кількість вакциновано дітей: вдвічі від кору, втричі від кошклюша і дифтерії. 

Нагадаємо, що за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з  початку року (з 28 грудня 2018 р. до 11 липня 2019 р.) на кір захворіли 56  тис. 105 людей — 26 тис. 358 дорослих і 29 тис. 727 дітей, а від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли майже 115 тис. людей, 39 з яких померли.

Новини за темою: Невакциновані діти більше не можуть ходити в садок, – рішення ВСУ

Джерело: www.112.ua