Новини України та світу

У Києві АМКУ відкрив справу щодо подорожчання продуктів

Справу відкрито щодо понад 20 компанійСьогодні, 26 березня, Київське обласне територіальне відділення антимонопольного комітету України відкрило справу проти постачальників продуктів харчування та найбільших мереж магазинів. Про це голова територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький написав на своїй сторінці у Facebook.

Справу відкрили через суттєве здорожчання товарів в останні дні. За даними моніторингу АМКУ, на деякі товари ціни зростали синхронно у кількох мережах, що є ознакою антиконкурентної поведінки як постачальників, так і дистриб’юторів.

До магазинів надіслали вимогу надати інформацію про закупівлі та роздрібні ціни. Від постачальників чекають інформацію про відпускні ціни. Усі обставини підвищення вартості на продукти харчування вивчать представники комітету.

Справу розпочали щодо наступних магазинів: NOVUS, “Ашан”, METRO Cash & Carry Ukraine, “Сільпо”, BILLA, “АТБ-Маркет”, VARUS, “ЕКО маркет”, “Велика Кишеня”, “Велмарт”.

Також розслідування триває щодо постачальників: ТОВ “Світ овочів”, ТОВ “Гала Фудз”, ТОВ “Саркара-Груп”, ТОВ “Овочевий край”, ТОВ “Август-Кий”, ТОВ “Агроінвест-Логістик”, ТОВ “Агро-Овен”, ТОВ “Брокінтерком”, ТОВ “Перспектива”, ТОВ “Зовнішторгресурс”, ТОВ “Агробізнесвектор”, ПП “Інтер овочі”, ТОВ “Аттуаль”, ТОВ “Елітпрайм”, ТОВ “Авега-2018”.

У випадку встановлення фактів порушення законодавства про захист економічної конкуренції органами Антимонопольного комітету може бути накладено штрафи в розмірі до 10% обігу компанії за попередній рік.

Нагадаємо, що 26 березня Володимир Зеленський у своєму зверненні анонсував запровадження пакета заходів боротьби зі спекуляціями на цінах на продукти та товари першої необхідності.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close