Новини України та світу

У Києві 80% багатоповерхівок потребують капремонту

Орієнтовна вартість оновлення старих будинків – 10 млрд грн

Джерело: 112.ua

У Києві 80% багатоповерхівок потребують капремонту

80% багатоповерхових будинків у Києві потребують капітального ремонту, заявив мер Києва Віталій Кличко в ході круглого столу “Порятунок старого житлового фонду”.

“У Києві близько 80% багатоповерхівок потребують ремонту. Не точковому або частковому, а комплексному капітальному ремонті. Орієнтовна сума необхідних коштів – 10 млрд грн. Це колосальні кошти для міського бюджету”, – зазначив Кличко.

За його словами, нове профільне законодавство визначає, що власниками багатоквартирних будинків є громадяни і саме вони відповідальні за свою нерухомість, комфорт і безпеку.

“Але давайте чесно відповімо: чи готові люди до такої відповідальності? Особливо на фоні відсутності належної інформаційної кампанії, відсутності перехідного періоду, як це було в деяких країнах Європи. Людей, по суті, залишили один на один з проблемами старих неремонтованих 30-40 років “хрущовок” або “сталінок”. А ремонт будинку – це не тільки фарба для стін в під’їзді. Це оновлення інженерних мереж, заміна ліфтів, заходи з енергозбереження, інше”, – підкреслив мер.

Новини за темою: Чиновник ДержНС Євген Лінчевський: У житлових багатоповерхівках України ситуація з пожежною безпекою просто катастрофічна

Кличко заявив, що Київ має наймасштабніші в Україні програми ремонту та термомодернізації будинків: майже 500 багатоповерхівок вже задіяні в програмі “70/30”.

“Але цих обсягів недостатньо на тлі стрімкого “старіння” будівель. Саме тому, я переконаний, на рівні держави потрібно виробити ефективний механізм реновації житлового фонду. Учасниками якого стали б урядові структури, муніципалітети і домові громади, яким ми повинні надати можливість зберегти і відновити своє житло”, – зазначив Кличко.

Нагадаємо, у 2014 році орієнтовна вартість капітального ремонту житлового фонду Києва оцінювалася в 4-4,5 млрд грн. Тоді ж Мінрегіонбуд заявляв, що в Україні 75% багатоповерхових житлових будинків потребують капремонту та термомодернізації.

Джерело: www.112.ua