Новини України та світу

У Гонконгу затримали активістів за показ фільму про Євромайдан: фото

У Гонконгу затримали активістів за показ фільму про Євромайдан: фото

Український фільм “Зима у вогні”, який присвячено українській Революції Гідності, показали у Гонконгу на 40 різних майданчиках. На наступний день влада затримала трьох лідерів протесту.

Як кажуть протестувальники, український Євромайдан дуже надихає їх, бо люди боролися за свою свободу, передає Kyiv Post. 

Після того, як фільм про Революцію Гідності показали на вулицях міста, влада країни затримала трьох активістів, які є лідерами багатомісячних протестів у Гонконгу. 

У Гонконгу затримали активістів за показ фільму про Євромайдан: фото

У Гонконгу затримали активістів за показ фільму про Євромайдан: фото

Попри те, що ми прийшли з різних культурних та історичних контекстів. Не зважаючи на відмінності між Україною та Гонконгом, наша боротьба за свободу і демократію – однакова. Боротьба України за звільнення від влади Росії відбивається в опорі Гонконгу комуністичному Китаю,
– сказав активіст Джошуа Вонг.

Покази фільму “Зима у вогні” можуть стати останньою краплею для влади Китаю. Євромайдан став дуже багатим джерелом натхнення для мешканців Гонконгу, вважає український активіст, глава Free Hong Kong Center у Києві Артур Харитонов. Також він зазначив, що у Китаї наразі ведуть активну антиукраїнську пропагандистську кампанію.

Режисер фільму Євген Афіневський 16 серпня звернувся до народу Гонконгу та висловив підтримку їхньому протестному руху. Він закликав залишатися сильними та єдиними. 

Чому в Гонконгу протестують?Масові протести у Гонконгу почалися в першій половині червня – у відповідь на плани місцевої адміністрації внести поправки в закон про екстрадицію. Ці поправи дозволили б видавати підозрюваних в скоєнні злочинів у материкову частину Китаю.

Мешканці міста вважають, що це буде вирішальний крок до підкорення Гонконга материковому Китаю.

Згодом демонстранти почали вимагати розслідування застосування поліцією проти учасників протестів жорстких дій, а також відставки голови адміністрації Гонконгу Керрі Лем. Та головне у протестах – це намір захистити демократію.

ПРОТЕСТИ В ГОНКОНГУ: ОСТАННІ ПОДІЇ

 • 26 серп
  2019

  На протестах у Гонконгу затримали десятки людей: серед них – дитина

 • 25 серп
  2019

  У Гонконгу поліція вперше застосувала вогнепальну зброю проти мітингарів: відео

 • 24 серп
  2019

  Протести в Гонконгу вибухнули з новою силою: люди збудували барикади з бамбуку

 • 18 серп
  2019

  У Гонконгу зірвали китайський прапор, на вулицях – чверть населення міста, 1,7 мільйона людей

 • 16 серп
  2019

  Трамп закликав китайського президента зустрітися з протестувальниками у Гонконгу

Джерело Телеканал новини «24»
31.08.2019