Новини України та світу

У Білорусі суд вдруге за рік виніс смертний вирок

Чоловіка визнали винним у вбивстві двох пенсіонерок

Джерело: 112.ua

У Білорусі суд вдруге за рік виніс смертний вирок

У Білорусії Вітебський обласний суд 30 липня виніс смертний вирок Віктору Павлову, якого визнали винним у вбивстві двох пенсіонерок, передає правозахисний центр “Весна”.

Вбивство сталося 30 грудня 2018 року в селі Присушино Вітебського району. Згідно з інформацією правозахисників, п’ятдесятирічний Віктор Павлов прийшов додому до сестер-пенсіонерок і сильно їх побив, а також вкрав гроші і кілька пляшок вина. Через кілька днів знайшли тіла жінок.

Обвинувач визнав провину Павлова доведеною. Прокурор кваліфікував дії Павлова як “особливо небезпечний рецидив злочину”.

Попереднє слідство інкримінувало Павлову ще і розбій (ч. 3 ст. 207 КК Білорусії), але прокурор запропонував перекваліфікувати дії обвинуваченого на ч. 2 ст. 205 КК Білорусі (Крадіжка).

Враховуючи всі обставини справи, прокурор закликав застосувати щодо обвинуваченого виняткову міру покарання – розстріл (ч. 2 ст. 139 Кримінального кодексу Білорусії).

Адвокат Павлова переконувала суддів, що вбивство сталося в результаті сварки. Вона звернула увагу на те, що її підзахисний співпрацював зі слідством, написав явку з повинною, розкаявся. У зв’язку з цим адвокат просив не застосовувати до нього найвищу міру покарання.

В останньому слові обвинувачений висловив жаль і розкаяння за вчинене, також попросив суд не застосовувати до нього найвищу міру.

Новини за темою: Вирок – смерть: Кого, де і за що стратили у 2018 році

Нагадують, що 9 янврая в Білорусії озвучили смертний вирок жителю Бобруйська Олександру Осиповичу. Його звинуватили у подвійному вбивстві, вчиненому при обтяжуючих обставинах і засудили до смертної кари.

Згідно з даними правозахисників, у 2018 році в Білорусі стратили чотирьох людей.

Новини за темою: Євросоюз засудив застосування смертної кари в Білорусі

Джерело: www.112.ua

Close