Новини України та світу

У анексованому Криму Ділявер Гафаров засуджений до 10 років позбавлення волі

24-річний кримський татарин засуджений за участь в економічній блокаді Криму

Джерело: 112.ua

У анексованому Криму Ділявер Гафаров засуджений до 10 років позбавлення волі

Кіровський районний суд анексованого Криму засудив кримського татарина Ділявера Гафарова до 10 років позбавлення волі. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст Антон Наумлюк. 

Вирок винесено за ч. 2 статті 208 КК РФ: Гафарова звинувачують нібито в участі в незаконному збройному формуванні та участі в економічній блокаді Криму.

За версією слідства, житель села Перлина Гафаров в 2016-2018 роках брав участь у Кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебиджихана (зараз – громадське об’єднання “Аскер”), і був учасником економічної блокади Криму. Гафаров був затриманий в Криму 30 жовтня 2018 року. У суді він заперечував вину і розповів, що організатор загону і власник телеканалу ATR (де Гафаров працював перукарем) Ленур Іслямов пропонував йому приєднатися до  загону, але він відмовився, а пізніше звільнився з телеканалу, недовго пропрацював у Києві і повернувся до Криму.

Звинувачення просило для Гафарова 12 років позбавлення волі.

Новини за темою: Мінінформполітики засудило незаконний арешт кримського татарина Мемедемінова

Блокада окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – безстрокова мирна громадська акція, ініційована кримсько-татарськими активістами та українськими активістами організації “Правий сектор” і “Громадянський Корпус Азов”, для блокування поставок товарів в тимчасово окуповані Росією Крим і Севастополь . Акція почалася 20 вересня 2015 в Херсонській області на адміністративному кордоні Херсонської області та Криму. 17 січня 2016 року, з початком дії постанови Уряду про обмеження поставок товарів в окупований Крим, акція була переведена в формат спостереження.

Джерело: www.112.ua