Новини України та світу

Туристам заборонили підніматись на відомі храми у М’янмі

Туристам заборонили підніматись на відомі храми у М'янмі

Відомі пагоди (храми) у давньому місті Паган у М’янмі отримали статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і відтепер туристам заборонено підкорювати пам’ятки.

У липні 2019 місто Паган, яке свого часу було столицею давнього однойменного царства у М’янмі, було внесено у список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А, це в свою чергу, передбачає низку заходів зі збереження історичних пам’яток, зокрема, обмеження доступу до них туристів.

Такими кардинальними заходами місцева влада має на меті зберегти історичні споруди від руйнування, інформує Independent.

У перелік пам’яток, які хочуть зберегти в таких спосіб, потрапили 3500 пагод, численні храми та монастирі XIV століття.

Біля пагод у місті Паган посилили охорону і туристам заборонили на них підніматись. Це неабияк розчарувало мандрівників, дехто з яких навмисно приїхав сюди, щоб зробити пам’ятні фото, зустрічаючи світанок чи захід сонця на пагоді.

Туристам заборонили підніматись на відомі храми у М'янмі

До 2028 року уряд М’янми пообіцяв перенести всі готелі, розташовані поблизу археологічних пам’яток, до спеціалізованої готельної зони.

Що відомо пагоди у Пагані?Архітектура й образотворче мистецтво М’янми зв’язані з мистецтвом Індії. Саме в храмах давнього міста Паган простежується розвиток традицій індійського мистецтва.

Провідний архітектурний тип — ступа – широке дзвоноподібне завершення на квадратно-уступчастій основі, що нагадує сходи. Саме в цьому стилі були збудовані відомі храми-пагоди у Х столітті.

Читайте також:

 • 15 лип
  2019

  Де найчастіше відпочивають українці – рейтинг Google

 • 3 лип
  2019

  На острів у Греції заманюють нових жителів: обіцяють 500 євро щомісяця

 • 30 черв
  2019

  Вілла, замок або острів: Airbnb запускає сервіс оренди VIP-житла

Джерело Телеканал новини «24»
30.07.2019