Новини України та світу

Туреччина знайде альтернативу американським винищувачам F-35, – Ердоган

Туреччина може також переглянути питання про придбання вдосконаленого літака американської компанії Boeing

Джерело: 112.ua

Туреччина знайде альтернативу американським винищувачам F-35, - Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Туреччина звернеться до інших країн для покупки винищувачів, якщо Сполучені Штати не будуть продавати їй літаки F-35. Про це передає Reuters.

Ердоган зазначив, що Туреччина може також переглянути питання про придбання вдосконаленого літака американської компанії Boeing.

“Ви не даєте нам F-35? Добре, тоді вибачте нас, але нам знову доведеться прийняти заходи і з цього питання, ми звернемося в інше місце. Навіть якщо ми не отримаємо F-35, ми купуємо у США 100 сучасних літаків Boeing, угода підписана … зараз прибув один з літаків Boeing, і ми здійснюємо платежі, ми хороші клієнти. Але, якщо так буде продовжуватися, нам доведеться переглянути це”, – сказав президент Туреччини.

Російський державний конгломерат “Ростех” вже заявив, що Москва буде готова постачати свої літаки Су-35 в Туреччину, якщо Анкара попросить їх. Проте турецькі чиновники заявили, що поки не ведуть переговори з Москвою про альтернативи літаків F-35.

Раніше повідомлялося, що США не будуть поставляти Туреччини винищувачі F-35.

Нагадаємо, що раніше США заявляли про можливе припинення військової співпраці з Туреччиною, якщо Анкара не відмовиться від покупки російських систем протиракетної оборони С-400. Зокрема, головнокомандувач військ США в Європі та об’єднаними збройними силами НАТО в Європі Кертіс Скапаротти заявив, що США можуть відмовитися від поставок Туреччини винищувачів F-35.

Проте 12 липня до Туреччини прибули перші системи С-400, на даний момент в Анкару доставили вже 14 зенітно-ракетних комплексів. 

Джерело: www.112.ua