Новини України та світу

Тільки очі в очі, – Зеленський відверто розповів про розмови із Путіним

Тільки очі в очі, – Зеленський відверто розповів про розмови із Путіним

Український глава держави Володимир Зеленський двічі говорив з російським лідером Володимиром Путіним телефоном. Третя розмова повинна відбутися очі в очі у нормандському форматі. А після завершення війни усі ті, хто свідомо сприяв її затягуванню, відповідатимуть перед законом.

Раніше контакти між Зеленським та Путіним блокувало українське МЗС. Про це президент України розповів ТСН.

Перша розмова Зеленського і Путіна

За його словами, колишні очільники МЗС не допускали главу держави до прямих перемовин із Путіним. Мовляв, бо “не дай Боже зараз моряки повернуться через розмову Зеленського з Путіним”. “Я за це їх… Не хочу й казати про моє ставлення до них”, – наголосив Зеленський. 

Я вирішив йому (Путіну – 24 канал) подзвонити. Ми познайомились, у нас була розмова десь 30 хвилин. Ми говорили про повернення наших хлопців, про наступні кроки, про ситуацію на Донбасі, про війну,
– розповів український президент.

І додав: “Він казав мені інформацію, якою він володіє. Я йому говорив про інформацію, яку знаю я. І це різні інформації про те, що відбувається на Донбасі. У нас була, я гадаю, предметна розмова. Ми визначили, яким чином і в який термін ми повинні повернути наших хлопців”.

Друга розмова президентів України та Росії

Під час другої телефонної розмови Володимира Путіна і Володимира Зеленського президенти домовилися: третій контакт між ними буде особистою зустріччю в нормандському форматі.

Чесно кажучи, він мені сказав, що раніше були такі стосунки, що про ніякі зустрічі не могло бути мови. Я вважаю, що тільки дивлячись очі в очі і в присутності західних лідерів ми можемо домовитися й підписатися – що найважливіше,
– наголосив Володимир Зеленський.

Відповідальність після завершення війни

Після завершення військового конфлікту з Росією, зазначив Володимир Зеленський, “буде відверта розмова, з іменами сучасних політиків, сучасних представників засобів масової інформації”.

У мене є інформація з прізвищами: хто та що робить, хто від кого отримує гроші, хто які акценти, хто які меседжі дає на телебаченні, в газетах. Що в цілому відбувається заради того, щоб вони (полонені Росією українці – 24 канал) просто не повернулися,
– повідомив Зеленський.

Інформація є, і, що найголовніше, винні за все це будуть відповідати згідно із законом, пообіцяв президент України. 

Джерело Телеканал новини «24»
31.08.2019