Новини України та світу

Тест: Як добре ви знаєте новий український правопис?

Сьогодні вже минуло 100 днів з прийняття Кабміном нової редакції українського правопису, але до багатьох нововведень українці досі не звикли. 112.ua підготував тест, який допоможе вам запам’ятати – що саме змінилося у літературній українській мові

Джерело: 112.ua

Тест: Як добре ви знаєте новий український правопис?

Наприкінці весни, 22 травня, Кабінетом міністрів було прийнято нову редакцію українського правопису, якою уточнюють низку старих норм і запроваджують нові. Минуло сто днів, але по-новому пишуть геть не всі. Це нормально – документом встановлено перехідний період у три роки (а от по закінченню зазначеного терміну нових норм треба буде додержувати неухильно).

Водночас досі не зрозуміло, що буде надруковано в остаточній версії – у книгарнях правопис з’явиться тільки у вересні, а Інститут мовознавства ім. О. Потебні зазначає, що “у ході його підготовки до друку можливі деякі видавничо-редакційні корективи”. На основі документа, поданого Інститутом в новині від 24.05.2019 як повний текст правопису, 112.ua підготував тест (тільки не підглядайте!). Чи уважно ви стежили за перебігом ухвалення нової редакції?

 
Джерело: www.112.ua