Новини України та світу

Свобода слова остаточно стає заручницею політики, – Томіленко про призначення Шуфрича

Свобода слова остаточно стає заручницею політики, – Томіленко про призначення Шуфрича

Нестора Шуфрича з “Опоплатформи – За життя” погодили на голову Комітету Ради з питань свободи слова 27 серпня. Також у парламенті загалом послабився майданчик для захисту журналістів та ЗМІ. Усе це означає значну політизацію теми свободи слова.

Переведення тематики свободи слова у політичну площину вигідне ОПЗЖ – це ж буде гарний майданчик для опозиційної риторики. Але також вигідною така ситуація є і для “Слуги народу” – адже, мовляв, про які утиски прав журналістів можна говорити, якщо профільний комітет Ради очолює опозиційний політик. Про все це написав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Ситуацію, що склалася зараз, Томіленко бачить як логічне продовження ставлення до свободи слова попередньої влади. За Порошенка Комітет свободи слова “також був елементом влади і не виконував ні контролюючої функції, ні ефективної захисної”.

Аби в Україні була сталою політична традиція поважати право опозиції контролювати владу у питаннях дотримання свободи слова, і опозиція при цьому делегувала би на посаду голови Комітету авторитетного депутата з медійного середовища – сьогодні не було цих пристрастей щодо кандидатури Шуфрича,
– зазначив голова НСЖУ.

На думку Томіленка, ОПЗЖ могла б професійно захищати права журналістів та ЗМІ. Наприклад, якби керувати профільним комітетом став би Юрій Павленко, а не Нестор Шуфрич.

Голова парламентського комітету по свободі слова – це, найперше, обов’язок! Віддано захищати свободу слова та журналістів. Поки що ця посада тривалий час лишається в українському парламенті вакантною”, – підсумував Томіленко.

Хто такий Нестор Шуфрич?Український політик, що свою діяльність почав у партії Віктора Медведчука – СДПУ(о) (від цієї політсили був нардепом у 1998-2006 роках). У 2006 – 2007 був міністром із питань надзвичайних ситуацій в уряді Януковича. Із 2007 знову депутат, вже від “Партії регіонів”. 16 січня 2014 року голосував за диктаторські закони Януковича. Після Майдану перейшов до “Опозиційного блоку”, 7 у списку пройшов до Ради. У 2019 депутатом став від ОПЗЖ.

Відомий цілою низкою медіа-скандалів. Наприклад, у 2002 році під час скандальних перевиборів на одномандатному окрузі 201 у Черкасах через масові підкупи виборців 20-гривневі купюри назвали на честь переможця виборів – “несторками”. А у 2017 році генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив народного обранця у несплаті податків на суму близько 40 мільйонів гривень.У мережі популярний мем “Шуфрич не битий вже … днів” (30 вересня 2014 Шуфрича побили кілька десятків активістів і відтоді політик не відвідував Одесу, яку до побиття називав “рідним містом”).

Джерело Телеканал новини «24»
28.08.2019