Новини України та світу

Супрун відповіла на заяву ймовірного очільника МОЗ про расову медицину

Супрун відповіла на заяву ймовірного очільника МОЗ про расову медицину

Нинішня очільниця МОЗ Уляна Супрун відповіла на слова засновника мережі приватних клінік “Борис” Михайла Радуцького, якого в партії “Слуга народу” назвали претендентом на посаду міністра охорони здоров’я про особливості лікування “у представників різних рас”.

Такі слова Радуцький сказав в інтерв’ю газеті “Ваше здоров’я”, яку пов’язують з родиною Загоріїв (власниками одного з найбільших фармацевтичних бізнесів в Україні).

Розповідаючи про  впровадження в Україні міжнародних клінічних протоколів, він зазначив, що їх необхідно адаптувати для українців.

“Адже, скажімо, генетичні відмінності в перебігу тих чи інших хвороб у представників різних рас визначають і особливості їх лікування. Тому протоколи мають бути тільки національними, написаними українською мовою, затвердженими МОЗ і Мін’юстом, адаптованими”, – сказав Радуцький.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун не погодилась з заявою Рудуцького.

Уляна Супрун


Ми вже нагадували народній депутатці Ользі Богомолець, що не буває жодних “імунних потреб нації”, а хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії”. 

За її словами, міжнародні протоколи – це такі ґайдлайни, універсальні алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Вони створюються медичною спільнотою на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування. Анатомія для українців, американців чи поляків – однакова. Процес перебігу тих чи інших захворювань теж однаковий.

Джерело Телеканал новини «24»
30.07.2019

Close