Новини України та світу

Суди визнали, що в його діях не було складу злочину: В ГПУ пояснили, чому закрили справу проти екс-віце-спікера Калєтніка

Калєтнік був підозрюваним у справі “диктаторських законів 16 січня”

Джерело: 112.ua

Суди визнали, що в його діях не було складу злочину: В ГПУ пояснили, чому закрили справу проти екс-віце-спікера Калєтніка

Генеральна прокуратура України закрила справу проти екс-першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка, тому, що суди визнали, що в його діях не було складу злочину. Про це повідомила прес-cекретар екс-генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

Калєтнік був підозрюваним у справі “диктаторських законів 16 січня”.

Зазначається, що справа Калєтніка була заслухана заступником генпрокурора разом із прокурором із підрозділу Сергія Горбатюка – Управління спецрозслідувань ГПУ.

“Стаття Кримінального Кодексу, яку 5,5 років Горбатюк (начальник управління спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк, – ред.) пред’являв Калетнику – давно декриміналізована. По справі є рішення судів, в яких чітко вказано на відсутність складу злочину, по цій же справі було відмовлено у проведенні заочного розслідування через відсутність складу злочину, є рішення суду про необхідність закриття справи”, – написала Сарган.

Речниця екс-генпрокурора наголосила, що справа закрита на законних підставах.

В Управлінні спецрозслідувань також заявляли, що перед самим своїм звільненням 29 серпня Луценко забрав від слідчих управління 20 кримінальних проваджень на підставі “неефективного здійснення досудового розслідування”. На це Сарган повідомила, що 20 проваджень передані до Держбюро розслідувань, поліції та СБУ за підслідністю. Ці справи не мають жодного стосунку ні до справ Майдану, ні до колишніх високопосадовців.

Калєтнік у 2012 році пройшов до парламенту 7-го скликання у списку Комуністичної партії і був її членом. У Раді став першим заступником голови, у відставку подав 22 лютого 2014 року – у розпал Майдану в Києві.

Калєтнік голосував за “диктаторські закони 16 січня” 2014 року, які були ухваленні з численними порушеннями, обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство.

Калєтнік знову намагався пройти до Ради вже після перемоги Майдану – на виборах восени 2014 року – але так і не зміг. У червні того ж року вийшов із фракції і партії КПУ.

Джерело: www.112.ua