Новини України та світу

Суддям Окружного адмінсуду Вовку, Аблову та іншим таки вручать підозри

Суддям Окружного адмінсуду Вовку, Аблову та іншим таки вручать підозри

Генеральна прокуратура викликає на 2 серпня голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, суддів Аблова, Погрібніченка та Шепітка. Згідно з даними сайту ГПУ, цим особам планують вручити підозри.

Ще 29 липня прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган заявляла, що суддям Окружного адмінсуду столиці, які могли втручатися у діяльність ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів), не вручають підозри через нестачу доказів.

Натомість керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк говорив, що підозри вручать, просто їх не встиг підписати заступник Юрія Луценка Сергій Кізь (сам Луценко зараз у відпустці).

І ось 30 липня стало відомо, що вручення письмової підозри суддям таки відбудеться – 2 серпня. Про це повідомив голова Ради громадського контролю НАБУ та член Громадської ради доброчесності Роман Маселко. 

У чому підозрюють суддів Окружного адмінсуду Києва?

Працівники Генпрокуратури та детективи НАБУ 26 липня здійснили обшуки у приміщенні ОАСК. Правоохоронці підозрюють суддів у порушенні закону. Мовиться про главу суду Павла Вовка та декількох суддів установи. Слідство вважає, що ці особи організували винесення завідомо неправосудних рішень.

До того ж, ці судді втручалися у діяльність судових органів для створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Навіщо втручалися? Щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для суддів.

У правоохоронців є докази: наприклад, аудіозапис, як глава ОАСК Вовк дає вказівки адвокатам і суддям займатися питаннями ВККС.

скандал з обшуками ОАСК: хроніка подій

 • 29 лип
  2019

  Обшуки в Окружному адмінсуді Києва: суддям не вручають підозри через нестачу доказів

 • 29 лип
  2019

  Телепіар і жодних доказів, – Луценко пригрозив Горбатюку через обшуки в Окружному адмінсуді

 • 28 лип
  2019

  Головні докази знищені, підозри не підписані, – ГПУ про обшуки в Окружному адмінсуді Києва

 • 27 лип
  2019

  Цирк і шоу, – обшуки в Окружному адмінсуді Києва прокоментував його глава

 • 26 лип
  2019

  НАБУ та Генпрокуратура обшукали будівлю київського Окружного суду: деталі

Джерело Телеканал новини «24»
30.07.2019

Close