Новини України та світу

Суддя справедливо зупинила незаконний наказ Міноборони, – експерт

Рішення судді Окружного адміністративного суду Києва Олени Мазур про призупинення наказу №90 міністра оборони Степана Полторака прийнято на законних підставах. Про це у своєму блозі на “ЦЕНЗОР.НЕТ” написав журналіст Кирило Сазонов, повідомляють “Українські новини”.

Джерело: 112.ua

За його словами, суддя ухвалила рішення для забезпечення позову підприємця, який оскаржує правомірність процедури прийняття наказу.

“Як встановила суддя, документ був виданий з порушенням процедури прийняття регуляторних актів. Міноборони повинно було спочатку внести проект наказу в план підготовки регуляторних актів, потім узгодити його з Державною регуляторною службою і нарешті оприлюднити для громадського обговорення. Але нічого з перерахованого в Міноборони не зробили. Тому неправомірність прийняття наказу очевидна, а логіка рішення судді цілком зрозуміла: незаконно прийнятий нормативний акт не повинен зберігати дію”, – написав Сазонов.

На його думку, міністр оборони видав указ, щоб швидше ввести харчування військовослужбовців по каталогу продуктів замість аутсорсингової системи.

“Очевидно, що в Міноборони розуміли, з яким результатом закінчаться президентські вибори і що багатьом після цього доведеться попрощатися з посадами. Тому і вирішили до кінця року перевести на каталог всі військові частини. Чим же військовим не догодила аутсорсингова система продовольчого забезпечення? Та тим, що прибрала з рук військових важелі, які дозволяли заробляти на провіант. А це чималі гроші”, – вважає Сазонов.

Журналіст зазначив, що організація харчування по каталогу продуктів має суттєві недоліки і корупційні ризики. Зокрема, у військових частинах за рахунок скорочення посад військових спеціальностей з’явилися кухарі та обслуговуючий персонал – у загальній складності до 15 тис. посад.

“Що купувати і скільки – вирішував сам командир військової частини. Як і те, кого з штатних стрільців, кулеметників, механіків-водіїв, операторів-навідників перевести в кухарі або помічники на кухні. А за тим, що діється на кухнях і в їдальнях, теж буде стежити той, хто організовує харчування. Як в совковій армії”, – підкреслив Сазонов.

Він також повідомляє, що обіцяного збільшення асортименту продуктів і різноманітності готових страв перехід на харчування по каталогу не дав, а вартість добового харчування військовослужбовця збільшилася на 40-50%.

“При каталожній системі підприємець повинен тільки доставити продукти в їдальню – і все. Всі інші витрати тепер несе Міноборони, а це плюс 40-50% до ціни одних продуктів. Ось і виходить, що добова вартість харчування солдата вже не 85 грн., а всі 120 грн. Якщо взяти загальну чисельність Збройних сил, то перевитрата бюджетних коштів становить близько 1,4 млрд. грн”, – написав Сазонов.

За його словами, що Державна аудиторська служба вже проводить державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Міністерством оборони в 2017-2018 року.

“Упевнений, що ми ще дізнаємося справжню ціну експерименту з харчуванням військовослужбовців по каталогу і хто з генералів заробляв на таку “реформу”, – резюмував журналіст.

Як повідомлялося, суддя Окружного адміністративного суду Києва Олена Мазур прийняла рішення про призупинення дії наказу Міністерства оборони України №90 “Про перехід військових частин (установ, закладів) Збройних сил України на систему продовольчого забезпечення по застосуванню каталогу продуктів харчування в 2019 році”. Міністерство оборони вже оскаржило це рішення. На сьогодні понад 50% військових частин ЗСУ переведені на нову систему харчування, у 285 частинах харчування здійснюється по системі аутсорсингу.

Джерело: www.112.ua

Close