Новини України та світу

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

Попри очевидні порушення та замовні рішення Дев’ятко успішно пройшов оцінювання Комісії й досі є головою суду.

► Суддя Деснянського суду Олена Журавська теж засуджувала за поїздку до Межигір’я і відправила за ґрати 19-річного учасника Майдану. На співбесіді вона стверджувала, що затриманий не заперечував проти ув’язнення і взагалі не був учасником протестів. Це абсурд, але Комісія повірила судді. У підсумку Журавська визнана доброчесною і робить успішну кар’єру – увійшла до керівництва Ради суддів.

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

► А пам’ятаєте відео, де беркутівці по-звірячому б’ють, а потім скидають хлопця з колонади біля стадіону Лобановського. Так от, нещодавно, одного з цих беркутівців Андрія Хандрикіна суддя Дніпровського суду столиці Оксана Бірса повністю виправдала.

А в часи Майдану Бірса кинула за ґрати адвоката Смалія за явно сфабрикованим звинуваченням у нападі на суддю Бугіля. Рік тому Бірса спокійно пройшла оцінювання, а тепер виправдовує беркутів, які калічили майданівців.

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

► Ще один цікавий суддя Майдану Олег Прудивус. Під час Революції гідності він забороняв мітингувати у Запоріжжі. Прудивус мав проходити оцінювання у березні 2019 року. Але Комісія призначила йому співбесіду на грудень 2018.

У той час Громадської ради доброчесності юридично не існувало, бо повноваження попередньої припинились, а нова – ще не була обрана. Таким нехитрим трюком Комісія врятувала Прудивуса від негативного висновку громадськості. А вже через тиждень його було обрано членом Вищої ради правосуддя за наперед узгодженим списком.

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

Загалом понад 70 суддів Майдану успішно пройшли оцінювання Комісії та замість звільнення отримали право на довічне суддівство, підвищену зарплату, а дехто – істотне кар’єрне зростання. Значна частина суддів зберегла свої посади, попри сумнівні статки, які вони чи їх родичі набули на дуже скромні зарплати. Їх справді багато, згадаю лише декілька.

► Голова Харківського апеляційного адмінсуду Геннадій Бершов запам’ятався здатністю купляти коштовну нерухомість за смішними цінами. Зокрема, квартиру у Гурзуфі він начебто придбав за 149 тисяч гривень. А новенький Land Сruser купила його 73-річна мати, начебто, для себе і, начебто, за свої кошти. Цікаво, що вона навіть водійського посвідчення не має.

На конкурсі до Верховного Суду у липні 2017 року Комісія одноголосно визнала Бершова недоброчесним. Але вже через півтора року кардинально змінила думку і без участі Громадської ради доброчесності вирішила, що він цілком відповідає займаній посаді.

Багатьох вразило відео будинку-церкви заступника голови апеляційного суду Полтавської області Сергія Гальонкіна. У громадськості виникло багато питань і до іншого майна судді. А от Комісію це зовсім не вразило і питань особливих не виникло. Гальонкін без проблем пройшов усі перевірки.

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

► Цікавою є й історія судді з Одеси Любові Токмілової, яка після визнання її Комісією доброчесною одразу суттєво покращила свій майновий стан. Спершу придбала собі Range rover. Начебто за 149 тисяч гривень, тоді як його ринкова ціна близько мільйона.

А згодом її мати-пенсіонерка купляє для судді квартиру в елітному будинку біля моря. Ну а що, пройшла оцінювання можна вже себе і не стримувати. Залишились на посадах і цілий ряд суддів, які явно отримали ці посади завдяки впливовим родичам.

► Суддя Вищого адмінсуду Яна Іваненко зробила стрімку кар’єру і має велику кількість нагород. Але на переконання Ради доброчесності секрет такого успіху не у здібностях судді, а у тісному зв’язку з колишнім головою Вищої ради юстиції та екснардепом Валерієм Євдокимовим. На конкурсі до Верховного Суду у 2017 році Комісія засумнівалась у доброчесності Іваненко та зняла її з конкурсу. А от у 2019 позиція помінялась і фаворитка Євдокимова стала доброчесною. 

► Майже пройшла усі перевірки цікава суддя з Деснянського суду Києва Ольга Кошова. Це колишня невістка ексголови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка, який зараз переховується від слідства. Вплив тестя на отримання посади судді настільки очевидний, що журналісти навіть припустили, що ця посада є подарунком тестя з нагоди весілля.

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

Мабуть, подарували їй не лише посаду, але й дисертацію, бо на співбесіді вона не змогла дати відповідь на елементарні питання зі своєї кандидатської. Запам’яталась Кошова і феєричною бійкою біля одеського клубу “Ібіца”. Але на думку Комісії, саме такою і має бути реформована суддя.

► А найбільший треш – це успішне проходження співбесід суддями, яких ловили на хабарях. Усі знають суддю-колядника Зварича, який реально відсидів у тюрмі. Так от, його дружина теж суддя і є докази, що вона фактично вела бухгалтерію хабарів свого чоловіка. Проте Комісія не поставила жодного питання щодо цього, визнала її доброчесною та благословила на довічне суддівство. Мабуть, у Комісії вважають, що належний облік хабарів – дуже потрібна для судді риса. 

► Не виникло особливих проблем і у судді з Дніпровського суду Києва Едуарда Бовкуна, якого ще у 2011 спіймали на хабарі. Його довго судили, але у 2017 році справу начебто закрили. До того ж, Комісія приховала документ, який це підтверджує – у суддівському досьє його немає.

Судді з заплямованими мантіями: хто успішно пройшов перевірки й залишився на посаді

Визнаний доброчесним і суддя з Харкова Михайло Гуцал, якого теж спіймали у 2011 році на хабарі, але за класикою жанру – виправдали через декілька років. Загалом Кваліфікаційна комісія залишила сотні недоброчесних суддів на посадах.

Лише за останні пів року Комісія відкинула негативні висновки Громадської ради доброчесності на понад 260 суддів і рекомендувала звільнити лише 6. Недаремно останнє соцопитування продемонструвало, що після усіх реформ судам не довіряє майже 72% людей. Менше довіряють лише російським ЗМІ.

Зрозуміло, що якщо усі ці судді залишаться у системі, то реформа Зеленського приречена на провал. Тому після перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої ради правосуддя потрібно повторно перевірити усіх суддів, щодо яких були виявлені очевидні факти їх недоброчесності. Лише так можна відновити довіру до судів та нарешті забезпечити право громадян на справжнє правосуддя.

Джерело Телеканал новини «24»
28.09.2019

Close