Новини України та світу

Süddeutsche Zeitung: Розмова між Зеленським і Трампом – це політичний удар по Німеччині

Американський президент у телефонній розмові зі своїм українським колегою заявляв, що Німеччина “майже нічого не робить” для України

Джерело: 112.ua

Süddeutsche Zeitung: Розмова між Зеленським і Трампом – це політичний удар по Німеччині

Стенограма розмови президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського викликала велике обурення в німецькому медіа-середовищі, зокрема той уривок, що стосується Німеччини. Свою критичну позицію про розмову двох лідерів виклало видання Süddeutsche Zeitung.

“Проте в тій же стенограмі, оприлюдненій Білим домом у середу ввечері, є другий уривок, який особливо обурливий для Берліна. Ми говоримо про уривок, який стосується Ангели Меркель. Можна також сказати, що дружня телефонна розмова між Трампом і Зеленським є політичним ударом по Німеччині та її політичному керівництву”, – пише видання.

Журналісти акцентують увагу на декількох висловлюваннях Дональда Трампа. Згідно зі стенограмою, він не тільки похвалив свого українського колегу 25 липня, але також заявив, що Німеччина “майже нічого не робить” для України.

Новини за темою: Байден відреагував на стенограму телефонної розмови Зеленського та Трампа

Трамп говорить, що при його розмовах з нею вона “багато говорить, але нічого не робить” США, однак, “дуже, дуже хороші” для України, говорить Трамп. Зеленський на це відповідає згодою: “Так, Ви абсолютно праві – не тільки на 100%, але і на 1000%”.

“У Берліні це навряд чи викличе радість. Навпаки. Бо навряд чи зовнішньополітична криза в якій-небудь країні спричинила більший вплив на зовнішню політику Німеччини з 2013 року, ніж криза над східною Україною… Як тільки криза перейшла у відкриту фазу, канцлер і її тодішній міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер подбали про те, щоб запобігти загрозливій ескалації”, – підкреслює видання.

Журналісти також вказують на значні суми допомоги, які виділив німецький уряд Україні, так само як участь німецьких політиків у переговорному процесі щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Новини за темою: У Мін’юсті США не знайшли порушень в стенограмі розмови Трампа з Зеленським

Видання стверджує, що згадані слова не додадуть українському президенту балів ні в Берліні, ні в Парижі.

“Звичайно, можна сумніватися в тому, що європейці зробили достатньо для України, можна сперечатися про те, чи завжди це було правильним. Так само можна критикувати і їх іноді в двозначній поведінці по відношенню до Москві – яскравим прикладом цього є німецька підтримка спорудження російського газопроводу “Північний потік-2”, – йдеться у повідомленні.

Süddeutsche Zeitung звертає увагу на очевидний факт: без єдності ЄС у питанні Росії, яку значною мірою сформував саме Берлін, а також без політичної та економічної підтримки, яку Європа надала Україні на тлі російської агресії, сьогодні Україні жилося б набагато гірше.

Новини за темою: Трилер “Дзвінок”: Які наслідки матиме стенограма розмови Трампа і Зеленського?

Нагадаємо, 26 вересня Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив повну версію скарги про тиск з боку президента США Дональда Трампа на президента України Володимира Зеленського в телефонній розмові в липні.

Перед цим, 25 вересня, Білий дім оприлюднив розшифровку розмови двох президентів, переклад з англійської мови можна почитати тут.

Джерело: www.112.ua

Close