Новини України та світу

Суд визнав незаконним затримання гендиректора “Укрбуду” детективами НАБУ

Олег Майборода, затриманий у рамках справи про будівництво житла для Нацгвардії, був звільнений в залі суду

Джерело: 112.ua

Суд визнав незаконним затримання гендиректора "Укрбуду" детективами НАБУ

Сьогодні, 16 травня, Шевченківський суд Києва визнав незаконним затримання детективами НАБУ гендиректора компанії “Укрбуд Девелопмент” Олега Майбороди та звільнив його з-під варти. Про це повідомив адвокат Олег Татаров, передає “112 Україна”.

Майбороду затримали у вівторок, 14 травня, в рамках розслідування зловживань екс-командувача Нацгвардії Юрія Аллерова при будівництві житла для військовослужбовців. Суд встановив факт перевищення службових повноважень детективами НАБУ.

Адвокати Майбороди вже готують заяву про злочин, вчинений співробітниками НАБУ – два дні утримуючи затриманого, детективи не надали йому подання про обрання запобіжного заходу, а саме затримання було незаконним. Крім того, підкреслили адвокати, детективи намагалися перешкоджати роботі суду, зявляючи невмотивований відвід судді.

“Затримання відбувалося з грубими порушеннями 208 статті кримінально-процесуального кодексу. Без ухвали уповноважені особи можуть затримувати лише тих підозрюваних, яких застали під час вчинення злочину або на яких безпосередньо після вчинення злочину вказують очевидці чи очевидні ознаки. Або ж якщо є підстави вважати, що підозрюваний може втекти. Почнемо з того, що на момент його незаконного затримання Олег Майборода навіть не перебував у статусі підозрюваного. Також за півтора роки розслідування він десятки раз виїжджав за кордон, а отже точно не мав наміру нікуди тікати. Навпаки, протягом цього часу він та інші представники “Укрбуд Девелопмент” всіма силами сприяли роботі НАБУ”, – заявив Татарів.

Він також зазначив, що в період проведення досудового розслідування детективам НАБУ надавали всі необхідні документи і пояснення, а співробітники “Укрбуду” давали свідчення на допитах, в тому числі і Майборода.

“Жодних підстав для таких агресивних дій з боку Національного антикорупційного бюро немає. І без того надавали і документи, і свідчення. Ніхто не від кого не ховався. І надалі залишаємося максимально відкритими. Якщо чесно, така стратегія вже більше нагадує якесь свавілля та провокацію. Тиск на бізнес, який, між іншим, представляє інтереси тисяч клієнтів, котрі інвестували в будівництво житла в Києві”, – підкреслив Татарів.

Нагадаємо, 14 травня НАБУ провело близько 20 обшуків в будівлях Національної гвардії та компанії “Укрбуд”. Трьох підозрюваних затримали в той же день – в тому числі екс-керівника Нацгвардії генерал-полковника Юрія Аллерова. Всім трьом – командувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовника і оцінювачу – було оголошено про підозру.

Слідство має намір просити суд взяти під варту колишнього командувача Нацгвардією Юрія Аллерова і встановити альтернативну заставу в розмірі 10 млн грн.

Джерело: www.112.ua