Новини України та світу

Суд наклав арешт на російський танкер NEYMA, який блокував українські кораблі в Керченській протоці

Також український суд наклав арешт на вилучені під час обшуку танкера документи

Джерело: 112.ua

Суд наклав арешт на російський танкер NEYMA, який блокував українські кораблі в Керченській протоці

Український суд перевірив правомірність дій військових прокурорів і слідчих СБУ при проведенні 25 липня обшуку російського танкера NEYMA, який блокував українські “Нікополь”, “Бердянськ” і буксир “Яни Капу” в Керченській протоці, і вирішив накласти на нього і на вилучені в ході слідчих заходів документи арешт. Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

“За результатами розгляду відповідного клопотання суд наклав арешт на зазначене судно разом з вилученими під час обшуку документами”, – написала Матіос.

Нагадаємо, СБУ 25 липня повідомила про затримання в Ізмаїлі російського танкера Nika spirit, який за номером судна ідентифікували як вже відоме NEYMA, яке долучали до блокування українських військових кораблів у Керченській протоці восени 2018 року.

Згодом стало відомо, що моряків, яких затримали на російському танкері в порту Ізмаїла, відпустили. Затримане судно залишається на території України.

Раніше повідомлялося, що СБУ затримала російський танкер Nika spirit, який блокував у Керченській протоці “Нікополь”, “Бердянськ” та “Яни Капу”. Відео затримання можна подивитися тут. МЗС Росії “з’ясовує обставини” затримання СБУ російського танкера.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Унаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків, які до цих пір утримуються в Росії.

Джерело: www.112.ua