Новини України та світу

Стокгольмський арбітраж заборонив Україні продавати акції “Промінвестбанку”

Арбітражний інститут також зобов’язав Україну відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати

Джерело: 112.ua

Стокгольмський арбітраж заборонив Україні продавати акції "Промінвестбанку"

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в ході розгляду інвестиційного спору між “Внєшекономбанком” (ВЕБ) і Україною про експропріації дочірнього банку держкорпорації – “Промінвестбанку” (ПІБ) – заборонив Україні продавати акції ПІБу і зобов’язав відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати, повідомила держкорпорація. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Після серії екстрених слухань та обміну змагальних позицій з українською стороною англійський юрист виніс рішення, яким підтримав правову позицію, розроблену спільної юридичною командою ВЕБу і колегії адвокатів “Монастирський, Зюба, Степанов і Партнери”, задовольнив всі вимоги ВЕБу, заборонив Україні продавати акції ПІБу, а також зобов’язав Україну відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати”, – прокоментував журналістам рішення Стокгольмського арбітражу представник ВЕБу.

Нагадаємо, в червні 2019 року представники російського “Внєшекономбанку” (ВЕБ) направили в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма позов до України з вимогою компенсації втрат, які поніс дочірній “Промінвестбанк”. ВЕБ звинувачує українську владу в порушенні положень міжурядової угоди 1998 року про заохочення і взаємний захист інвестицій з Росією.

У вересні 2018 року київський суд заарештував акції українських “дочок” ВЕБ, ВТБ і “Сбербанку” на виконання рішення Міжнародного арбітражу щодо “кримського” позову екс-глави “Приватбанку” Ігоря Коломойського. 

ВЕБ придбав “Промінвестбанк” у 2008 році. 

Нагадаємо, що всі п’ять працюючих в Україні російських банків – “Ощадбанк”, “ВТБ”, “БМ Банк”, “Промінвестбанк” і VS Bank з 23 березня 2017 року перебувають під санкціями – український уряд заборонив їм проводити фінансові операції на користь пов’язаних з ними осіб, у тому числі материнських структур. Термін дії санкцій повинен був закінчитися в березні 2018 р., але РНБО продовжив їх. В НБУ заявляли про те, що потенційні покупці російських банків в Україні відсутні через те, що всі ці банки перебувають під санкціями. ЗМІ повідомляли, що ВЕБ веде переговори з українським бізнесменом Олександром Ярославським про продаж “Промінвестбанку”, але тоді банк спростував цю інформацію.

Джерело: www.112.ua