Новини України та світу

США ввели санкції проти іранського танкера Adrian Darya 1 і його капітана

Заступниця міністра фінансів США з боротьби з тероризмом та фінансової розвідки зазначила, що всі, хто матиме справу з Adrian Darya 1 ризикують потрапити під санкції

Джерело: 112.ua

США ввели санкції проти іранського танкера Adrian Darya 1 і його капітана

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США ввело санкції проти іранського нафтового мегатанкера Adrian Darya 1 (раніше називався Grace 1) та його капітана. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті відомства.

“Сьогодні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США вжило заходів проти нафтового танкера Adrian Darya 1, який транспортує 2,1 млн. барелів іранської нафти, кінцевим бенефіціаром якої буде Корпус вартових іранської революції”, – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що судно від 30 серпня оголошено заблокованою власністю згідно указу з боротьби з терористами та тими, хто підтримує тероризм. Зокрема, до санкційного списку внесений і капітан судна, Ахілеш Кумар. 

“Такі судна, як Adrian Darya 1 дозволяють Корпусу вартових іранської революції перевозити та доставляти великі обсяги нафти, які вони намагаються приховати та незаконно продати задля фінансування зловмисних дій режиму та підтримки тероризму”, – зауважила заступниця міністра фінансів США з боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Сігал Манделкер. 

Вона додала, що всі, хто матиме справу з Adrian Darya 1 ризикують потрапити під санкції. 

Нагадаємо, 4 липня влада Гібралтару на прохання американського уряду затримала танкер Grace 1. Його підозрюють у порушенні санкції ЄС проти Сирії. Однак у четвер, 15 серпня, уряд в Гібралтарі вирішив відпустити танкер, адже Тегеран пообіцяв, що більше не буде транспортувати нафту в Сирію.

17 серпня американський суд видав ордер на затримання іранського танкера Grace 1.

18 серпня Гібралтар відхилив запит США про арешт іранського танкера.

Джерело: www.112.ua