Новини України та світу

США введуть додаткові мита на товари з Китаю з 1 вересня

Раніше влада дозволяла протягом короткого періоду ввозити в країну за попередніми тарифами продукцію, яка вже перебувала в дорозі на момент вступу в силу нових митних зборів, однак цього разу подібної практики не буде

Джерело: 112.ua

США введуть додаткові мита на товари з Китаю з 1 вересня

Сполучені Штати Америки вводять 15-відсоткові мита на товари з Китаю в ніч на 1 вересня. Це підтвердила прикордонно-митна служба Сполучених Штатів, передає DW.

Зазначається, що раніше влада дозволяла протягом короткого періоду ввозити в країну за попередніми тарифами продукцію, яка вже перебувала в дорозі на момент вступу в силу нових митних зборів. Однак цього разу подібної практики не буде.

КНР і США протягом кількох місяців вели переговори про врегулювання торговельних суперечок. У травні Вашингтон запровадив додаткові мита на китайську продукцію, підвищивши митний збір з 10 до 25 відсотків на китайські товари загальною сумою у 200 млрд доларів. На деякі товари 25-відсоткові мита були встановлені ще раніше. На початку червня влада Китаю вжила заходів у відповідь щодо більш ніж 5 тисяч товарних позицій США.

Нагадаємо, 23 серпня, уряд Китаю заявив, що з 1 вересня та 15 грудня відбудеться підвищення ставок ввізного мита на американські товари на суму 75 млн доларів. З вересня піднімуться мита на 5-10% для понад 5 тисяч товарів, а з 15 грудня 25% мита почнуть діяти на американські автомобілі і 5% на автозапчастини. 

Переговори про укладення широкої торгової угоди припинилися в травні місяці після того, як офіційні особи США звинуватили Китай у відступі від раніше узгоджених зобов’язань. Більш того, Вашингтон зажадав від Пекіна конкретних змін у китайському законодавстві, а Пекін заявив, що не піде на цей крок, тому що це завдає шкоди його інтересам. 

З тих пір взаємодія між двома сторонами було обмежено. Трамп неодноразово погрожував підняти тарифи на китайські товари. зокрема, на початку травня президент США повідомив, що тарифи повинні збільшитися на 25% і перелік товарів, на які будуть поширюватися нові мита, буде розширено. 

Китай зі свого боку заявив, що прийме необхідні заходи у відповідь на дії США.

Втім, ескалації в сфері торговельних відносин хочуть уникнути підприємства в обох країнах.

Джерело: www.112.ua