Новини України та світу

США пропонували “Нафтогазу” свого радника: ЗМІ знайшли слід Януковича та Бойка

Міністр енергетики США Рік Перрі пропонував радником до наглядової ради Нафтогазу управлінця нафтової галузі Роберта Джозефа Бенша. Він раніше співпрацював з президентом-утікачем Віктором Януковичем і міністром енергетики часів Януковича Юрієм Бойком.

Бенш також перебільшив свої військові заслуги, пише видання Associated Press. Він стверджував, що був членом найелітніших бойових частин США: армійських рейнджерів, Сил спеціальних операцій і спецпідрозділу “Дельта” – надсекретної антитерористичної групи.

Однак дані, отримані відповідно до Закону про свободу інформації, показують інше.

Так, військова кар’єра Бенша тривала менше, ніж 5 років. До того ж майже весь час він служив у Національній гвардії, активна служба тривала лише декілька місяців.

Згідно з інформацією з соцмереж та особистого сайті Бенша, він понад 20 років працював у нафтовій і газовій галузі в Україні та інших країнах.

Який зв’язок між Беншом і Януковичем?

Видання зазначає, що Роберт Бенш працював енергетичним радником українського уряду під час президентства Януковича. Також він співпрацював з тодішнім міністром енергетики України та колишнім віцепрем’єр-міністром Юрієм Бойком.

Але це ще не все. ЗМІ також дізналися, що група бізнесменів з оточення Дональда Трампа та його адвоката Руді Джуліані намагалися змінити керівництво “Нафтогазу”.

Коротко про головне:

  • Цими бізнесменами збули два уродженці СРСР Лев Парнас та Ігор Фруман, а також нафтовий магнат зі штату Флорида Гаррі Саджіант III. Їх план полягав у тому, щоб направити вигідні контракти компаніям контрольованим союзниками Трампа.
  • Згідно з планом бізнесменів, гендиректора “Нафтогазу” Андрія Коболєва повинен був замінити інший топменеджер компанії Андрієм Фаворов. Однак план був зірваний програшем колишнього президента України Петра Порошенка на виборах 2019 року Володимиру Зеленському.
  • Після цього міністр енергетики США Рік Перрі спробував змінити команду топменеджерів “Нафтогазу”. Джерела видання повідомили, що бізнесмени, які намагалися змінити керівництво “Нафтогазу” знали про плани адміністрації Трампа, пов’язані з Україною.

Джерело Телеканал новини «24»
2019-10-12 19:00:00

Close