Новини України та світу

“СПЛІТ” є неконституційним: Ринок страхування виступає проти передачі Нацбанку функцій регулятора, – ЗМІ

"СПЛІТ" є неконституційним: Ринок страхування виступає проти передачі Нацбанку функцій регулятора, - ЗМІ

Джерело: 112.ua

Питання необхідності ухвалення так званого закону про “СПЛІТІ” поставить регулятора страхового ринку “Нацкомфінпослуг” у підвішений стан, адже закон про “СПЛІТІ” передбачає ліквідацію регулятора і передачу його прав з регулювання ринків НБУ і Комісії з цінних паперів. Частина ринку давно збуджена цією перспективою і намагається максимально мінімізувати її. Про це йдеться в статті на сайті ZIK.

Закон про “СПЛІТІ” підтримує команда Зеленського і майбутній глава Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Але члени Асоціації “Страховий бізнес” скерували колективних листів керівникам парламентських фракцій ВРУ та позафракційним депутатам ще до зміни влади з проханням не допустити ухвалення цього законопроекту, який, на їхню думку, має антибізнесовий характер й обіцяє суттєві корупційні ризики. Гендиректор Асоціації В’ячеслав Черняховський заявив, що “”СПЛІТ” — це не реформа, а порушення Конституції”.

Прецедент із “чищенням” НБУ, який вивів 100 банків з ринку, лякає не тільки страховиків, але й увесь небанківський сектор, пише автор статті.

Так, “Об’єднання учасників фінансового ринку” вбачає щонайменше десяток ризиків, які несе в собі цей законопроект, і навіть виходили на мітинги до ВРУ, щоб не допустити його ухвалення.

Екс-в. о. голови Нацкомфінпослуг і донедавна нардеп Максим Поляков стверджує, що ідея “СПЛІТа” є виключно політичною й абсолютно неконституційною.

“Сама ідея “СПЛІТа” має мало спільного з вимогами наших закордонних донорів. Це радше формат “дії заради дій”. Але по суті – це повністю ідея Гонтарєвої і Рожкової. Конкретно вони лобіювали це питання, для того щоб повністю поглинути небанківський сектор. Тож це пов’язано виключно з їхнім корупційними бажаннями монополізувати весь фінансовий ринок країни і так само знищити більшість небанківського сектора, як це було зроблено з банківським”, – резюмує екс-нардеп.

Акціонер СК “SALAMANDRA” Юрій Явтушенко переконаний, що покірність в цій ситуації безпосередньо ринку в першу чергу пов’язана з тотальним впливом силовиків, хоча і визнає, що вічна аморфність страховиків, також грає не останню роль.

“Чому ринок при цьому мовчить? Вони чекають одного, що все залишиться як і раніше, що можна буде тирити, будувати піраміди, заробляти свої крихти, ось що вони всі хочуть. Вони створили спеціальні асоціації, керівники асоціацій лежать під хатинкою (мова про СБУ, – ред.), Вірніше під людиною з прокуратури, а у нього зв’язки, його люди працюють і в СБУ, і в ДБР. Якщо захочете – я, коли-небудь назву його ім’я, але не зараз, тому що для мене це дуже небезпечна штука”, – каже Явтушенко.

Він стверджує, що відповідні заяви на керівництво Нацкомфінпослуг і МТСБУ були подані, за ним вже порушено кримінальні справи, також він обіцяє, що через пару місяців на ринку страхування вибухне величезний скандал, з “судами і посадками”.

Явтушенко вважає, що створення “мегарегулятора – це непогано, але треба розуміти, що за люди будуть в управлінні”.

“Якщо, не дай Бог, Гонтарева з Ворушиліним – тоді це кошмар. Банківський сектор, економіку, гривню вони вже знищили, їх потрібно на ту ж лаву підсудних, що і керівництво Комісії з МТСБУ. Я все-таки сподіваюся, що з’явиться проміжне рішення з керівництвом Нацкомфінпослуг, яке буде діяти жорстко і швидко, і яким дадуть в допомогу оновлене СБУ, щоб вичистити ці стайні. Без нормальних силовиків – ніхто не впорається з цим болотом “, – підсумував Юрій Явтушенко.

Нагадаємо, Данило Гетманцев днями заявив про законопроект, що “дехто його ухвалення не хоче, але ми (“Слуга народу”) все одно його підтримаємо”.

Джерело: www.112.ua