Новини України та світу

Скорочуючи субвенції на медицину та освіту, Кабмін змушує місцеві бюджети витрачати менше на розвиток, – Савчук

Скорочуючи субвенції на медицину та освіту, Кабмін змушує місцеві бюджети витрачати менше на розвиток, - Савчук

Джерело: 112.ua

Скорочуючи субвенції на медицину та освіту, Кабмін змушує місцеві бюджети витрачати менше на розвиток, а замість цього покривати борги перед медиками та працівниками освіти. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” – заявила народний депутат Оксана Савчук.

Вона зазначила, що зараз багато пропозиції, які вносяться депутатами в комітетах залишаються не врахованими, а тим часом на місцях виникає все більше запитань і завдань.

“В Івано-Франківську у нас відбулася зустріч, де ми запросили всіх міських голів Прикарпаття. Ми мали велику зустріч, аналізували бюджет, який нам дали для ознайомлення. Отримали як депутати дуже багато доручень від міських голів та сільських, щоб нами були внесені виправлення в частині, щоб місцевим радам дозволили збільшувати індексацію землі, щоб міські бюджети отримували додаткові кошти на свій розвиток”, – поділилася вона.

Позитивним Савчук назвала збереження пайової участі, але тим не менш дохідна частина місцевих бюджетів скоротиться.

“Найбільше акцентують на перерахунку медичної та освітньої субвенції. На сьогодні ці субвенції є такими, що не покривають витрати радий, бюджетів. І міста змушені кошти, які вони мають на розвиток, витрачати на заборгованості перед медиками і педагогами”, – пояснила вона.

Нагадаємо, у проекті бюджету на 2020 рік закладена медична субвенція у розмірі 14,6 млрд грн на програму медичних гарантій.

Джерело: www.112.ua

Close