Новини України та світу

Скорочення повноважень мера Києва зруйнує децентралізацію, – Порошенко

Раніше у “Слузі народу” заявили про намір розділити посади мера Києва і голови КМДА

Джерело: 112.ua

Скорочення повноважень мера Києва зруйнує децентралізацію, - Порошенко

Спроба нової влади скоротити повноваження столичного міського голови зруйнує досягнення з децентралізації. Таку позицію висловив п’ятий президент України Петро Порошенко в інтерв’ю “Українській правді”.

“В даному випадку монопартійна більшість створює можливості. Якщо рух наш буде зупинений, то ми точно будемо в жорсткій опозиції до спроб … зруйнувати децентралізацію, що зараз ми бачимо через намагання відібрати повноваження виконавчої влади в обраного міського голови. Мається на увазі міського голови міста Києва”, – сказав Порошенко.

За його словами, справа не у прізвищах.

“Йдеться про принципи місцевого самоврядування, принципи децентралізації. Якщо хтось зараз буде намагатися підмінити децентралізацію федералізацією і таким чином зробити перший крок до розшматування країни, ми це помітимо”, – пояснив свою позицію Петро Порошенко.

Новини за темою: Зради і перемоги децентралізації: Що здобули ОТГ Львівщини від об’єднання

Як повідомлялося раніше, “Слуга народу” ініціює законопроект, який розділить посади мера Києва та голови КМДА. Зазначимо, що Кличко є одночасно обраним міським головою Києва і призначеним головою КМДА.

Кличко вважає, що “розділення повноважень руйнує самоврядування. У цьому випадку мер столиці буде виконувати лише декоративну функцію, а киянам зверху “спустять” людину без жодних зобов’язань перед ними”.

Джерело: www.112.ua