Новини України та світу

Скандал з прес-секретарем Зеленського, відставка Данилюка та підготовка до опалювального сезону: Головне за 27 вересня

Головні новини за п’ятницю, 27 вересня

Джерело: 112.ua

Скандал з прес-секретарем Зеленського, відставка Данилюка та підготовка до опалювального сезону: Головне за 27 вересня

Скандал з прес-секретарем Володимира Зеленського, Юлією Мендель, відставка секретаря РНБО Олександра Данилюка та підготовка до опалювального сезону у Києві. Такий запам’ятається п’ятниця, 27 вересня. А тепер докладніше.

Скандал з прес-секретарем Зеленського

Прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель відштовхнула журналіста, який хотів поставити запитання президенту.

“Хто може пояснити, в якій цивілізованій країні світу прес-секретар президента дозволяє собі подібне в момент, коли журналіст хоче задати питання першим особам! Це як називається?! Свобода слова?! На момент, коли мене обрали раду з питань захисту свободи слова при президентові, я вже бачив ці кадри. Можна створити хоч десять порад, але президент повинен починати з себе і своїм прикладом показувати, як треба ставитися до ЗМІ”, – написав журналіст Михайло Ткач. 

У свою чергу Мендель заявила, що не відштовхувала журналіста.

“Пишуть, що побила журналіста, який вдвічі більший за мене. Закликаю всіх перевіряти інформацію… На відео видно, що я його не штовхала і не впадала, а зупиняла. Хочемо цивілізованої поведінки – давайте на цивілізоване “Ні” не накидатися на делегацію заради красивої картинки”, – повідомила прес-секретар Зеленського.

Вона додала, що “США “Ні” для журналіста означає неможливість підходити до першої особи. Інакше журналіста заарештують. Медіа наполягають, але не кидаються. Тому особисте простір першої особи – це його/її безпеку. Це особливо важливо усвідомлювати після 2017 року, коли, прикидаючись журналістом відомого видання, кілер підстрелив добровольця в Києві.

Скандал з прес-секретарем Зеленського, відставка Данилюка та підготовка до опалювального сезону: Головне за 27 вересня

Відставка Данилюка

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Данилюк написав заяву про звільнення. 

“З приводу інформації про відставку Олександра Данилюка з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України повідомляємо: відповідну заяву Олександр Данилюк написав на ім’я президента перед початком робочого візиту Володимира Зеленського до США для участі в 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН”, – йдеться в повідомленні Офісу президента.

Також наголошується, що президент розгляне заяву після повернення до Києва зі США. Сам Данилюк також підтвердив інформацію про відставку.

У той же час “Українські Новини” з посиланням на прес-службу РНБО повідомляли, що Данилюк знаходиться на робочому місці і не подавав заяву про відставку.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що Данилюк подав у відставку і може бути призначений послом у Великобританії або США. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський призначив Данилюка секретарем РНБО в травні поточного року. До цього той обіймав посаду міністра фінансів.


Скандал з прес-секретарем Зеленського, відставка Данилюка та підготовка до опалювального сезону: Головне за 27 вересня

Підготовка до опалювального сезону

Загальна готовність міського господарства до опалювального сезону в Києві становить 97%. Відзначається, що, готуючись до зими, на київських теплоелектроцентралях – ТЕЦ № 5 і ТЕЦ № 6 замінили і відремонтували понад 1,5 тис. одиниць устаткування. Тому на сьогодні станції, що виробляють як теплову, так і електричну енергію, готові до старту та проходження опалювального сезону.

“На сьогодні місто готове до пуску тепла на 97%. Першою традиційно запускається соціальна сфера за індивідуальними замовленнями. Однак ми не припинили роботу, і, поки дозволяють погодні умови, ми будемо продовжувати ремонти і заміну мереж та обладнання, щоб більш якісно увійти в сезон теплопостачання”, – сказав заступник голови Київської міської державної адміністрації КМДА Петро Пантелєєв.

У той же час директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко заявив, що об’єкти соціальної сфери можуть почати підключати до опалення з 30 вересня.

“Планується, що вже з понеділка, 30 вересня, за індивідуальними заявками почнеться підключення теплопостачання лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери. Подача теплової енергії в житлові будинки в Києві буде починатися в установленому порядку з урахуванням температури повітря, яка повинна опуститися до позначки +8 градусів і нижче, і триматися на такому рівні протягом не менше трьох днів”, – зазначив Науменко.

Скандал з прес-секретарем Зеленського, відставка Данилюка та підготовка до опалювального сезону: Головне за 27 вересня

Коротко

  • Порошенко в черговий раз не з’явився на допит в ГБР.
  • МВФ обговорює з Україною нову трирічну програму.
  • Джуліані збирається опублікувати докази втручання України у вибори США.
  • У Києві затримали чоловіка, який намагався скоїти крадіжку з Володимирського собору.

Обговорення

А тим часом на нашій сторінці Facebook активно обговорюють новину про те, що дві сестри, які працюють у Львівському прикордонному загоні, вбили новонародженої дитини. Що скажете?

Джерело: www.112.ua