Новини України та світу

Скандал із військовою допомогою від США: Трамп заморозив її незаконно

Рішення адміністрації Дональда Трампа заморозити Україні військову допомогу США в липні 2019 року було незаконним. Там керувались власними мотивами.

Зупинку допомоги не дозволяв американських законом про контроль за бюджетними витратами, про це мова в новому звіті Рахункової палати США.

Натомість адміністрація Трампа розпорядилась затримати військову допомогу “з політичної причини”.

Доброчесне виконання закону не дозволяє президенту заміщувати власними політичними пріоритетами ті, які законодавчо закріпив Конгрес,
– наголошують у рішенні.

Який скандал виник із призупиненням військової допомоги від США

  • Наприкінці серпня 2019 стало відомо, що Трамп наказав переглянути військову допомогу Україні в розмірі 250 мільйонів доларів та заморозив ці гроші. Хоча США вже ухвалили виділення цієї допомоги.
  • Згодом Трамп пояснював, що хотів просто переконатися, що гроші підуть не на шкоду інтересам США. А також наголошував на корумпованості України.
  • 12 вересня адміністрація Трампа зняла блокування з грошей на військову допомогу Україні.
  • У Пентагоні заявляли, що не мають певності, що встигнуть використати ці гроші належним чином. Адже 30 вересня у США саме завершувався фіскальний рік.
  • Проте 22 листопада Пентагон таки надав Україні 214 мільйонів доларів із 250 мільйонів, закладених Конгресом в Оборонний бюджет США на 2019 рік.

Трамп у ніч на 21 грудня підписав оборонний бюджет США на 2020 рік. Документ передбачає військову допомогу для України – 300 мільйонів доларів. Фінансову допомогу США виділять на “сприяння Україні у сфері безпеки, включаючи летальні засоби оборони”.

Військова допомога від США
Підтримка України з боку США / Інфографіка 24 каналу

Джерело Телеканал новини «24»

Теги
Facebook
Close