Новини України та світу

Шампанське – тільки з регіону Шампань: Рада підтримала євроінтеграційний законопроект про охорону географічних зазначень

За проголосували 310 нардепів

Джерело: 112.ua

Шампанське - тільки з регіону Шампань: Рада підтримала євроінтеграційний законопроект про охорону географічних зазначень

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 1065 щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень. За проголосували 310 нардепів.

Згідно із пояснювальною  запискою, законопроект передбачає імплементацію вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського Парламенту та Ради від 21 листопада 2012 р. про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

Для цього законопроект надає нове визначення термінів “географічне зазначення”, “назва місця погодження товару” тощо; уточнює умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в надані такої охорони.

Проект закону визначає умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню та уточнює коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення.

Будуть переглянуті вимоги до заявки на реєстрацію; удосконалено порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення; визначені вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення.

Уточнюється перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

Зауважимо, Верховна Рада попереднього скликання підтримала аналогічний законопроект за основу ще навесні 2018 року.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close