Новини України та світу

Середній рівень зарплати серед ВПО складає понад 2,6 тис грн

Всі ці дані показують загальну економічну нестабільність домогосподарств переселенців

Джерело: 112.ua

Середній рівень зарплати серед ВПО складає понад 2,6 тис грн

Середній дохід внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) за станом на березень становить 2667 гривень в місяць. Про це свідчать результати звіту Національної системи моніторингу ситуації за внутрішньо переміщеними особами в Україні.

За станом на грудень минулого року цей показник становив 2429 гривень.

Середній рівень зарплати серед ВПО складає понад 2,6 тис грн

прес-служба Мінсоцполітики

Середній рівень зарплати серед ВПО складає понад 2,6 тис грн

прес-служба Мінсоцполітики

Новини за темою: На сайті президента переселенець зареєстрував петицію про відновлення залізничного сполучення України з Кримом

Дослідження проводилося в січні-березні, під час якого було опитано 7 669 переселенців у 24 областях України та Києві.

Ситуація з працевлаштуванням ВПЛ покращилася в порівнянні з вереснем минулого року і склала 48%.

Тим не менше, всі ці дані показують загальну економічну нестабільність домогосподарств ВПЛ, так як в середньому щомісячний дохід на одного члена домогосподарства для ВПЛ значно нижче середнього по країні домогосподарства 2667 грн. і 4 696 грн. відповідно.

Новини за темою: У Раді Європи просять Україну забезпечити виборчі права переселенців

Середньомісячний рівень доходів ВПЛ все ще низький порівняно з фактичним прожитковим мінімумом, розрахованим Міністерством соціальної політики України, що встановлений на рівні 3586 грн.

Переселенці продовжують покладатися на державну підтримку, яка є другим по частоті
згаданим джерело доходу.

Найбільш поширеною проблемою, виявленої ВПЛ, є відсутність власного житла (37%): більшість ВПЛ продовжують проживають у найманому житлі: 49% проживають в орендованих квартирах,
9% в орендованих будинках і 4% в орендованих кімнатах.

Новини за темою: Розенко щодо заборгованості по пенсіях переселенців: Проблему створила не Україна, а окупаційна влада РФ

Чотири відсотки ВПЛ повідомили про те, що вони зіткнулися принаймні з одного ситуацією c відсутністю оплати праці. 3% опитаних ВПЛ працювали в умовах, які були значно гірше, ніж обіцяли. Дані показали, що такі ситуації частіше реєструвалися серед ВПЛ, які займалися будівництвом (11%).

В Україні зареєстровано 1 млн 373 тис. 675 внутрішньо переміщених осіб Половина ВПЛ постійно проживає на контрольованих Україною територіях Донбасу. Основна частина ВПЛ знаходиться в Донецькій області (486 тис. 336), Луганська обл. – 270 тис., Київ – 145 тис. 677 та Київська обл. (55 тис. 835), Харківська область (128 тис. 231), Дніпропетровська обл. (68 тис. 271) та Запорізька область (54 тис. 199). 

Новини за темою: Сліпачук розповіла, як переселенці зможуть голосувати на виборах у поточному році

Джерело: www.112.ua

Close