Новини України та світу

Сенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі

Сенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі

Незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов вперше за довгий час не подзвонив матері, хоча раніше завжди зв’язувався з нею в кінці кожного місяця.

Про це розповіла мати в’язня Людмила Сенцова, зазначивши, що 28 серпня був місяць після того, як він дзвонив їй востаннє, повідомляють “Крим.Реалії”.

“А він рівно через місяць на 20 хвилин починає дзвонити, але вчора не подзвонив. Чекала сьогодні, думаю, може… Дзвінка немає. Я чула тільки одне: буде якийсь обмін 33 на 33. Олег в цей список не ввійшов. Сказали так, ось я чула так”, – зазначила мама Сенцова.

Сенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі

Коли я розмовляла з киянами позавчора, сказали, що він у Лабитнангі в тюрмі, в тій самі колонії. Ніде ніякого руху. Від Олега прийшов, у мене день народження був 12 серпня, рекомендований лист. Думаю, що таке. Він листівку послав. Уперше за всі 5 років з поздоровленнями і написав: “Мамо, ти вір, ми скоро обіймемося”. Ось це було написано,
– розповіла Людмила Сенцова.

Російські ЗМІ повідомляють, що Олега Сенцова вивезли з колонії у Лабитнангі до Бутирської в’язниці в Москві. 

Анонімний співрозмовник повідомив російському агентству Интерфакс, що Олега Сенцова справді доправили до Москви й помістили в СІЗО-2, відомий як Бутирська в’язниця, у рамках процесу обміну з Україною.

Керівника “РИА Новости Україна” Кирила Вишинського звільнили з-під арешту 28 серпня під особисту поруку. У ГПУ стверджували, що звільнення відбулося у межах обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі “35 на 35”.Сенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі

Новообраний народний депутат Ахтем Чийгоз, якого окупаційна влада Криму утримувала у 2015-2017 році за начебто організацію масових заворушень на півострові, анонсував звільнення утримуваних в Росії українських політв’язнів вже в п’ятницю, 30 серпня.

Обмін Вишинського на Сенцова: що про це відомо

Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що виконання Росією наказу трибуналу ООНСенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі про звільнення українських моряків і кораблів може стати першим сигналом про готовність до припинення “конфлікту” з Україною. Таким чином Росія може зробити крок до розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем у цивілізований спосіб.

У відповідь на це Кремль заявив, що першим кроком для відновлення діалогу Москви і Києва могло б стати повернення до РФ редактора “РИА Новости-Украина” Кирила Вишинського, а не звільнення українських хлопців, як говорив Зеленський.

Київ з цікавістю сприйняв таку заяву і відповів, що Україна може звільнити Вишинського в обмін на бранця КремляСенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі, режисера Олега Сенцова. Але звільнення має відбуватися одночасно.

Юридично здійснити такий обмін неможливо. Причина – Вишинський має українське громадянство.

Що відомо про ув’язнення Сенцова в Росії?10 травня 2014 року Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали в анексованому Криму. Російські окупанти звинуватили їх у підготовці терактів. У 2015 році режисера засудили до 20 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, Кольченка – до 10 років.

У 2018 році Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв’язнів Кремля. Голодування тривало 145 днів, але політв’язень змушений був його припинитиСенцов вперше за довгий час не зателефонував матері: деталі через загрозу примусового годування. Сенцов також написав заповіт на творчість у разі смерті. У 2018 році його нагородили премією Сахарова “За свободу думки”. Відзнаку в приміщенні Європарламенту замість бранця забрала його сестра, Наталка Каплан.

Джерело Телеканал новини «24»
29.08.2019