Новини України та світу

САП повідомила про підозру екс-нардепу Березкіну у справі про “Ощадбанк”

Його підозрюють у причетності до розкрадання коштів

Джерело: 112.ua

САП повідомила про підозру екс-нардепу Березкіну у справі про "Ощадбанк"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про підозру народному депутату 8-го скликання з груп “Відродження” і “Воля народу” Станіславу Березкіну через ймовірну причетність до розкрадання 20 млн доларів з “Ощадбанку”. Про повідомляє прес-служба САП.

“У п’ятницю за дорученням прокурорів, детективами НАБУ у встановленому законом порядку повідомлено про підозру екс-депутату за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.3 ст.209, ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України”, – сказано у повідомленні.

Новини за темою: Суд заарештував майно сина нардепа Станіслава Березкіна

Відомство вказує, що під час розслідування зібрано докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній Березкін як бенефіціар групи компаній “Креатив” наприкінці 2013 – початку 2014 років “організував заволодіння коштами державного банку АТ “Ощадбанк” у сумі 20 млн. доларів США, залучивши до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи”.

“Заволодіння коштами здійснено за попередньою змовою групою осіб під видом видачі кредиту, хоча достатнього забезпечення для його отримання до банку надано не було”, – повідомляє САП.

Новини за темою: Регламентний комітет визнав законними, але недостатньо обґрунтованими подання на зняття депутатської недоторканності з Березкіна

Кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи “Креатив” були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній.

“В подальшому компаніями офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих як кредит коштів АТ “Ощадбанк” придбано активи в м. Одесі та на Чорноморському узбережжі, після чого їхні корпоративні права були передані дітям екснардепа”, – повідомляють у САП.

Нагадаємо, 23 жовтня 2018 р. детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали 10 осіб, яким повідомили про підозру в заволодінні 20 млн доларів “Ощадбанку”. Серед затриманих був син народного депутата України Станіслава Березкіна. Згодом йому та іншим фігурантам було обрано запобіжний захід у вигляді арешту, однак вони вийшли на свободу після внесення застави. 

Новини за темою: План роботи ВРУ: Зняття недоторканності з Березкіна і перейменування двох областей

Раніше стало відомо про підготовку НАБУ і САП подання про зняття недоторканності з депутата Березкіна. Сам Станіслав Березкін заявив, що ані він, ані члени його сім’ї законів не порушували і злочинів не скоювали, тому готові відстоювати свою позицію в судах і Верховній Раді.

Джерело: www.112.ua