Новини України та світу

Саакашвілі збирається повернутися в Грузію

Екс-президент Грузії має намір “допомогти народу розібратися з олігархом” Іванішвілі

Джерело: 112.ua

Саакашвілі збирається повернутися в Грузію

Екс-президент Грузії і лідер “Руху нових сил” Михайло Саакашвілі заявив, що найближчим часом повернеться на батьківщину. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“У наступному році в Грузії за графіком повинні відбутися парламентські вибори. І незважаючи на загрозу арешту, і не тільки арешту, з боку проросійського режиму олігарха Іванішвілі, але і з боку Лаврова, який два дні тому зажадав припинити мою активність в Грузії, я обов’язково повернуся туди до виборів і допоможу народу розібратися з олігархом. А зараз я в Одесі і активно займаюся місцевою проблематикою, яка мене теж дуже хвилює”, – повідомив Саакашвілі.

Нагадаємо, Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він залишив країну за декілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, а потім винесли кілька вироків.

В липні 2014 року Саакашвілі звинуватили в перевищенні повноважень під час розгону опозиційної акції 7 листопада 2007 року з використанням водометів і сльозогінного газу, а також у розгромі телекомпанії “Імеді” і вилучення власності у засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі.

Новини за темою: Саакашвілі розповів про свої плани в політиці

У серпні 2014 року Саакашвілі було оголошено ще одне звинувачення – в розтраті бюджетних коштів. За даними грузинської прокуратури, Саакашвілі витрачав державні гроші на кухарів, масажистів, готелі та оренди яхт.

У вересні 2014 року прокуратура Грузії висунула звинувачення Саакашвілі у справі побиття члена парламенту країни Валерія Гелашвілі, а в листопаді – у справі про вбивство співробітника Об’єднаного банку Грузії Сандро Гіргвліані, зокрема, про дострокове помилування чотирьох поліцейських, засуджених за це вбивство.

Якщо його провина буде доведена в суді, то колишньому президенту Грузії загрожує 11 років позбавлення волі.

Джерело: www.112.ua