Новини України та світу

Росія виплатила Україні частину компенсації за забруднення нафтопроводу “Дружба”

“Укртранснафта” отримала від ПАТ “Транснафта” понад 2,3 млн євро

Джерело: 112.ua

Росія виплатила Україні частину компенсації за забруднення нафтопроводу "Дружба"

АТ “Укртранснафта” отримало від ПАТ “Транснафта” частину компенсації у розмірі понад 2,3 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу “Дружба”. Про це повідомляє прес-служба “Укртранснафти” на своїй сторінці в Facebook.

У компанії зазначили, що ця сума дозволила покрити недоотриманий дохід, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту у квітні.

В “Укртранснафті” також пояснили, що розмір компенсації визначається в рамках додаткової угоди до діючого договору на транзит та залежить від періоду резервування ПАТ “Транснафта” потужностей української нафтотранспортної системи, до якої потрапила нафта із підвищеним вмістом хлорорганіки.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року “Укртранснафта” вимушено призупинила роботу української ділянки нафтопроводу “Дружба” через відмову прийому російської сировини із підвищеним вмістом хлорорганіки на приймально-здавальній дільниці “Будковце” (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти “Фенешлітке” (Угорщина).

Відновити транзит російської нафти до країн Євросоюзу “Укртранснафті” вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв’язку з необхідністю європейських партнерів додаткового часу на проведення підготовчих заходів, оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит і відновив його 21 травня.

З моменту відновлення транзиту АТ “Укртранснафта” не зафіксувало повторних випадків надходження нафти із завищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтогону “Дружба” і забезпечує транзит до Європи у плановому режимі.

Джерело: www.112.ua

Close