Новини України та світу

Росія перекрила чверть Чорного моря, – ЗМІ

Коментарів від офіційних відомств наразі немає

Джерело: 112.ua

Росія перекрила чверть Чорного моря, - ЗМІ

Росія з 24 липня перекрила п’ять районів у Чорному морі, сумарна площа яких складає 118 тис. 570 км кв., що дорівнює більше чверті його загальної площі у 436 тис. 402 км кв. Про це повідомляє “Український мілітарний портал” із посилання на дані міжнародних приписів мореплавцям.

Фактично вказані райони перекривають звичні та рекомендовані міжнародні морські суднохідні шляхи до Болгарії, Грузії, Румунії та України, майже блокуючи морське сполучення з цим країнами. 

Новини за темою: ООН закликає утриматися від збільшення напруги у Чорному морі

Чіткої причини закриття не вказується, частина ділянок названа як “з небезпечною навігацією та небезпекою плавання”, частина закрита для проведення заходів бойової підготовки.

Відзначимо, що коментарів від офіційних відомств наразі немає.

Видання зазначає, що у РФ немає стількох наземних та надводних сил аби була потреба у перекритті такої площі у відповідних районах для проведення комплексу заходів бойової підготовки. Також в неї відсутня необхідна кількість плавзасобів для контролю та перекриття відповідних районів для забезпечення безпеки судноплавства та, у першу чергу, риболовлі та окремих підприємств рибного промислу, що не завжди можуть отримати відповідні приписи вчасно.

Новини за темою: У Росії почалося серійне виробництво винищувачів п’ятого покоління Су-57

До цього перед самим початком навчань Sea Breeze 2019, Росія 9 перекрила район площею у 8 тис. км кв., де мала розташуватися одна з локацій міжнародних навчань за участі кораблів України, Болгарії, Румунії, Грузії, Великої Британії та США.

Джерело: www.112.ua