Новини України та світу

Росія направила МЗС України ноту з проханням прояснити ситуацію з арештом танкера Neyma

Український суд вирішив накласти на танкер і на вилучені в ході слідчих заходів документи арешт

Джерело: 112.ua

Росія направила МЗС України ноту з проханням прояснити ситуацію з арештом танкера Neyma

Генеральне консульство Російської Федерації в Одесі направило в Міністерство закордонних справ України ноту з вимогою прояснити ситуацію навколо арешту російського танкера NEYMA, який блокував українські “Нікополь”, “Бердянськ” і буксир “Яни Капу” в Керченській протоці. Про це повідомляє “ТАСС”, з посиланням на посольство РФ в Україні.

“Офіційних документів щодо танкера (від української сторони, – ред.) ми не отримали. Генеральне консульство (РФ, – ред.) в Одесі направило в МЗС (України. – ред.) ноту з проханням прояснити ситуацію”, – повідомили в прес-службі посольства.

Раніше повідомлялося, що Український суд перевірив правомірність дій військових прокурорів і слідчих СБУ при проведенні 25 липня обшуку російського танкера NEYMA, який блокував українські “Нікополь”, “Бердянськ” і буксир “Яни Капу” в Керченській протоці, і вирішив накласти на нього і на вилучені в ході слідчих заходів документи арешт.

Нагадаємо, СБУ 25 липня повідомила про затримання в Ізмаїлі російського танкера Nika spirit, який за номером судна ідентифікували як вже відоме NEYMA, яке долучали до блокування українських військових кораблів у Керченській протоці восени 2018 року. Відео затримання можна подивитися тут. МЗС Росії “з’ясовує обставини затримання” СБУ російського танкера.

Згодом стало відомо, що моряків, яких затримали на російському танкері в порту Ізмаїла, відпустили. Затримане судно залишається на території України.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

В результаті інциденту були затримані і заарештовані 24 українських моряків, які до цих пір утримуються в Росії.

Джерело: www.112.ua

Close