Новини України та світу

Росія може передати Україні політв’язнів Панова та Сизоновича, — Мін’юст

Мін’юст України звернувся до Міністерства юстиції Росії з проханням повідомити про остаточне рішення

Джерело: 112.ua

Росія може передати Україні політв'язнів Панова та Сизоновича, — Мін'юст

Незаконно засуджених у Росії політв’язнів Артура Панова та Олексія Сизоновича можуть передати в Україну для подальшого відбування покарання. Про це повідомляє “Громадське” із посиланням на відповідь Міністерства юстиції України на свій запит.

За цією ж схемою раніше в Україну передали політв’язня Сергія Літвінова.

Новини за темою: Росія звільнила політв’язня Терновського у зв’язку із закінченням строку

Так, Мін’юст України звернувся до Міністерства юстиції Російської Федерації з проханням повідомити про остаточне рішення російської сторони стосовно передачі Сизоновича та Панова в Україну. Відповідь російської сторони станом на 27 серпня 2019 не надходила.

Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України та Конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року засуджену особу можуть передати в державу її громадянства у випадку, якщо держава винесення вироку (Російська Федерація) і держава виконання вироку (Україна) згодні на таку передачу.

Новини за темою: Суд у РФ відмовив політв’язню Кольченку в достроковому звільненні

Після отримання згоди російської сторони на передачу Сизоновича та Панова в Україну Мін’юст України доручить компетентним органам України узгодити із правоохоронними органами Росії місце, час і порядок передачі та прийняти зазначених осіб в установу системи виконання покарань в Україні.

Як повідомлялося, суд задовольнив апеляцію на продовження утримання під вартою головреда РІА “Новости Украина” Кирила Вишинського, якого підозрюють у держзраді.

Новини за темою: Політв’язня Стешенка звільнено з колонії в анексованому Криму

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року Росія звинуватила Україну в підготовці теракту в окупованому Криму. ФСБ РФ також заявила про ліквідацію агентурної мережі української розвідки на півострові. У Федеральній службі безпеки стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Євген Панов, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який також затриманий і вже дав свідчення. В опублікованому ФСБ відео з боєприпасами, нібито вилученими в українських “диверсантів”, Панова показують у наручниках. Його супроводжували співробітники російських спецслужб.

Новини за темою: Політв’язня Бекірова змушують дати неправдиві свідчення проти лідерів Меджлісу, – Чубаров

Джерело: www.112.ua