Новини України та світу

Росія частково відшкодувала Україні забруднення нафтопроводу “Дружба”

Росія частково відшкодувала Україні забруднення нафтопроводу "Дружба"

Росія виплатила Україні частину компенсації у розмірі 2,3 мільйони євро за забруднення нафтопроводу “Дружба”. Ця сума дозволила покрити недоотриманий дохід компанії.

“Укртранснафта” тимчасово призупинила транзит у квітні 2019 року, пише прес-служба “Укртранснафти” на своїй сторінці у Facebook.

Проблеми в “Укртранснафти” виникли після того, як на українську ділянку нафтопроводу “Дружба” потрапила нафта з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук. 

Розмір компенсації визначається в межах додаткової угоди до чинного договору на транзит і залежить від періоду резервування ВАТ “Транснефть” потужностей української нафтотранспортної системи, в яку потрапила нафта з підвищеним вмістом хлорорганіки, – мовиться в повідомленні.

Чому виник скандал із російською нафтою?

Погіршення якості російської нафти марки Urals на ділянці магістрального нафтопроводу “Дружба” у Білорусі помітили ще 19 квітня. У ній виявили вміст хлорорганічних сполук, які у сто разів перевищують допустиму норму. Ці сполуки можуть зіпсувати теплообмінне обладнання і каталізаторні системи нафтопроводу, а також дуже швидко зіпсувати обладнання на нафтопереробних заводах. Транзит нафти 25 квітня припинили Польща і Україна. Відновили транзит територією України 11 травня.


Джерело Телеканал новини «24»
31.07.2019

Close