Новини України та світу

Реконструкцію мосту Патона не можуть розпочати через відсутність дозволу Мінкульту, – КМДА

Міст, введений в експлуатацію ще в 1953 році, знаходиться під охороною держави як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення

Джерело: 112.ua

Реконструкцію мосту Патона не можуть розпочати через відсутність дозволу Мінкульту, - КМДА

Генеральний директор КК “Київавтодор” Олександр Густєлєв заявив, що ще з 2018-го року міська влада внесла в Програму економічного і соціального розвитку Києва роботи з реконструкції мосту імені Патона, проте не має можливості розпочати відповідні роботи через відсутність дозволу на їх проведення від Міністерства культури України. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Як повідомляється, міст, введений в експлуатацію ще в 1953 році, знаходиться під охороною держави як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення (охоронний номер 530-Кв).

“Враховуючи технічний стан будівлі, ми ініціювали внесення робіт по реконструкції мосту Патона до Програми економічного і соціального розвитку Києва. Однак до цього часу не можемо розпочати відповідні роботи, адже законодавство у сфері охорони культурної спадщини дозволяє проводити тільки реставраційні роботи на об’єктах, що є пам’ятками архітектури. Однак реставрація – це пофарбувати, почистити… А міст потребує масштабної реконструкції”, – сказав Густелев.

Генеральний директор “Київавтодор” зазначив, що вони неодноразово зверталися до Міністерства культури України, Національної академії наук України з проханням вивести зі статусу пам’ятника на час реконструкції, в рамках якої необхідно провести детальне обстеження споруди, однак позитивної відповіді досі не отримали.

Міст імені Патона – один з мостів через Дніпро в Києві. Будівництво розпочато в 1940 році. Побудований у 1953 році, рух по мосту відкрито 5 листопада 1953 року. Довжина — 1543 м. Для збільшення безпеки руху в 1968 році на мосту Патона було влаштовано напівжорстку декоративно-художню огорожу. У 2009 році була реконструйована транспортна розв’язка на лівобережному в’їзді на міст Патона.

Джерело: www.112.ua