Новини України та світу

Разумков окреслив пріоритети діяльності нового складу Верховної Ради

У фокусі – реформування інститутів влади, припинення корупції, запуск механізмів стрімкого економічного зростання

Джерело: 112.ua

Разумков окреслив пріоритети діяльності нового складу Верховної Ради

Верховна Рада IX скликання має реформувати інститути влади, зокрема сам парламент; очистити владу від корупції; запровадити механізми стрімкого економічного зростання. Таку позицію висловив обраний спікером Верховної Ради Дмитро Разумков при обговоренні його кандидатури.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна”.

“Ми маємо три магістральні напрямки докорінних змін, які повинні здійснити саме ми і саме в оцій залі, і, що важливо, найближчім часом. Перший напрямок – реформи інститутів влади і, передусім, ВРУ”, – сказав Разумков.

За його словами, для цього нинішній склад парламенту має “зняти депутатську недоторканість, яка десятиліттями була підґрунтям для корупційних схем”. Окрім того серед названих задач –  запровадження механізму відкликання народного депутата як спосіб притягнути до відповідальності за прогули пленарних засідань і прогули в комітетах.

Разумков підкреслив, що новообраним народним депутатам треба вибудувати нові партнерські відносини між владою і опозицією.

Новини за темою: Нова Рада починає працювати: Чого чекати від парламенту 29 серпня?

“І є другий напрямок, який нам теж треба буде пройти. Це очищення влади від корупційних практик, надмірної бюрократії і зарегулюваності. Ми повинні створити законодавчі умови для ефективної боротьби з корупційними схемами швидкого та невідворотного покарання корупціонерів”, – підкреслив Разумков.

Задля цього, за його словами, Рада має повернути відповідальність за незаконне збагачення для високопосадовців та заохотити викривачів системної корупції; зробити суди чесними; оптимізувати кількість та функціонал державних органів.

“Третій напрямок – це запуск механізмів стрімкого економічного зростання. Наша мета – зростання економіки на рівні 5-7% вже наступного року. Крім того, це має бути зростання не лише на папері, не лише в статистиці, а відповідати тому, що люди відчувають кожен день в своєму житті, в магазинах, на ринках і в платіжках”, – заявив Дмитро Разумков.

Він стверджує, що для цього треба провести легалізацію капіталів та “підвести риску під десятиліттями змушеного пристосовування підприємців до умов корумпованої держави”.

Нагадаємо, Верховна Рада 29 серпня призначила Дмитра Разумкова спікером парламенту 382 голосами народних депутатів.

Джерело: www.112.ua