Новини України та світу

Рада ухвалила законопроекти, які збільшать на 20 млрд грн фінансування на будівництво та ремонт доріг

Проект підтримали 337 і 338 народних депутатів відповідно
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроекти № 2661 та № 2660, прийняття яких відкриє можливість залучити додаткове фінансування на будівництво, ремонт та експлуатацію доріг із зовнішніх ринків.

Проект підтримали 337 і 338 народних депутатів відповідно.

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів телеканал “112 Україна”.

Законопроектом № 2661 передбачається внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо передбачення можливості для Державного агентства автомобільних доріг України здійснювати запозичення під державні гарантії.

Документ представила народний депутат України від “Слуги народу” Олена Шуляк.

“Проект закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України №2661 від 20 грудня 2019 року підготовлено з метою забезпечення ефективного фінансування ремонту та розбудови існуючої мережі автомобільних доріг, будівництва нових автомобільних шляхів та своєчасного фінансування заходів, передбачених відповідними бюджетними програмами шляхом залучення додаткового позабюджетного фінансування для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування державного значення”, – сказала Шуляк.

Законопроектом № 2660 передбачається внести зміни до державного бюджету України на 2020 рік щодо передбачення можливості надання у 2020 році державних гарантії за запозиченнями Державного агентства автомобільних доріг України для фінансування дорожніх інвестиційних проєктів.

“На сьогодні у Дорожньому фонді передбачено 38 млрд грн на ремонт, будівництво та експлуатацію доріг. З цих грошей 31,5 млрд відведено на ремонтно-будівельні роботи. І кожен, хто більш-менш розуміється на темі, знає, що таких сум, м’яко кажучи, недостатньо аби привести до ладу проблемні ділянки у різних куточках країни”, – написав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, “Укравтодор” разом із Кабміном та Мінфіном “знайшов можливість збільшити бюджет на ремонт та будівництво доріг на майже 20 млрд”. Він додав, що ці гроші дозволять суттєво наростити обсяги запланованих робіт. Прийняття законів № 2661 та №2660 допоможуть отримати їх.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close