Новини України та світу

Рада планує позбавляти дезертирів статусу військовослужбовців

За відповідний законопроект проголосували 275 народних депутатів

Джерело: 112.ua

Рада планує позбавляти дезертирів статусу військовослужбовців

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 1227 щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби. За проголосували 275 нардепів, онлайн-трансляцію пленарного засідання вів телеканал “112 Україна“.

Законопроект пропонує визнати дезертирів або тих, хто добровільно здався у полон, такими, що не входять до чисельності Збройних сил України. Разом з тим, на період кримінальних проваджень в органах досудового розслідування та судах за ними зберігається статус військовослужбовців.

Встановлюється, що таким особам призупиняють виплату грошей та інших видів забезпечення, на них більше не поширюються соцгарантії, установлені для військовослужбовців. Однак у разі виправдання у суді всі види забезпечення і соцгарантії поновлюються.

Окрім того, законопроектом передбачені заходи щодо збереження льотного складу авіації Збройних Сил України.

Пропонується проводити перевірку призовників на наявність судимості або обмежень, передбаченим КПК. Очікується, що це дозволить усунути ускладнення у роботі призовних комісій, забезпечити їх об’єктивними даними щодо призовників та зменшити випадки ухиляння громадянами від призову на строкову військову службу.

Документ будуть доопрацьовувати до другого читання у профільному комітеті.

Джерело: www.112.ua

Close