Новини України та світу

П’ятьох обвинувачених у “справі Хізб ут-Тахрір” етапували з Росії назад у Крим

30 липня в управлінні ФСБ у Криму відбувалося впізнання прихованим свідком Абдуллаєва, Сейтабдієва, Бекірова, Карімова та Яника

Джерело: 112.ua

П'ятьох обвинувачених у "справі Хізб ут-Тахрір" етапували з Росії назад у Крим

П’ятьох обвинувачених у “справі Хізб ут-Тахрір” етапували з Росії назад в окупований Крим. Про це розповів адвокат Маммет Мамбетов в коментарі “Крим.Реалії”.

“П’ятьох фігурантів другої сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” етапували з Росії до СІЗО №1 Сімферополя для впізнання таємним свідком”, – зазначив захисник кримських татар.

Новини за темою: Вироки у справі “Хізб ут-Тахрір” – свідчення політичних репресій Росії, – МЗС

Іззет Абдуллаєв, Сейтвелієв Сейтабдієв, Акім Бекіров, Алім Карімов і Асан Яник пробудуть у слідчому ізоляторі як мінімум до кінця тижня, поки триватиме слідство.

За словами Мамбетова, 30 липня в управлінні ФСБ відбувалося впізнання прихованим свідком зазначених обвинувачених. Арешт п’ятьох фігурантів справи “Хізб ут-Тахрір” буде продовжений.

Новини за темою: “Справа Хізб ут-Тахрір”: Ростовський суд ухвалив вироки фігурантам з Сімферополя

Адвокат висловив припущення, що після рішення про продовження арешту п’ятьох кримських татар, швидше за все, відправлять назад до СІЗО, де вони раніше перебували.

12 жовтня 2016 року в Криму були проведені обшуки в п’яти мусульманських сім’ях. В результаті обшуків затримано п’ять кримських татар, яких звинувачують в участі у забороненої в Росії і аннексированном нею Криму організації “Хізб ут-Тахрір”: Рустем Ісмаїлов, Узеір Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.

“Хізб ут-Тахрір” – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об’єднання всіх мусульманських країн в халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною в 2003 році, діяльність “Хізб ут-Тахрір” на території країни заборонено. В рамках українського законодавства “Хізб ут-Тахрір” є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

 

Джерело: www.112.ua

Close