Новини України та світу

П’ятирічний хлопчик з протипоказаннями до вакцинації помер від кору

У сім’ї загиблого спершу захворів його старший брат, який також не був вакцинований

Джерело: 112.ua

П'ятирічний хлопчик з протипоказаннями до вакцинації помер від кору

П’ятирічний хлопчик помер від кору – він не був вакцинований через протипоказання та не зміг подолати хворобу. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

У сім’ї загиблого спершу захворів його старший брат, який також не був вакцинований, проте не мав жодних протипоказань.

Новини за темою: ВООЗ стурбована зростанням захворюваності на кір в Європі

ЦГЗ висловлює співчуття рідним та нагадує про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95%, аби захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани.

З початку спалаху кір забрав життя 40 людей, загалом в Україні на це захворювання перехворіло більше 115 тис. осіб.

Центр громадського здоров’я закликає регіони проводити спецоперації з подолання спалаху кору. Триває підготовка з координації таких заходів.

Новини за темою: В Україні протягом тижня на кір захворіли 260 людей

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано.

Новини за темою: В Україні зростає кількість захворювань на кір, – МОЗ

Кір — заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Джерело: www.112.ua