Новини України та світу

Прокуратура РФ просить 6 років колонії для кримськотатарського журналіста Мемедемінова

Нарімана Мемедемінова російські спецслужби звинувачують у нібито публічних закликах до тероризму

Джерело: 112.ua

Прокуратура РФ просить 6 років колонії для кримськотатарського журналіста Мемедемінова

На засіданні Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону в п’ятницю, 27 вересня, російський прокурор запросив шість років колонії загального режиму для кримськотатарського журналіста Нарімана Мемедемінова, обвинуваченого російськими спецслужбами в нібито публічних закликах до тероризму. Про це повідомляє “Крим.Реалії”.

Сам Мемедемінов на засіданні суду сказав, що Росії пора відмовитися від “шаблонних обвинувальних формулювань і перестати саджати людей через те, що комусь щось здалося”.

“У підсумку мені запросили шість років позбавлення волі. Результат (мається на увазі вирок, – ред.), припускаю, буде необґрунтовано очікуваним. Але ми це почуємо пізніше. Спочатку в дебатах (запланованих на 30 вересня, – ред.) висловимося ми, скажемо все, що ми думаємо з цього приводу. Суспільство нас чує – це найголовніше. Цій державі пора вже відійти від шаблонних формулювань і забути про Радянський Союз. Він вже давно закінчився. Вистачить вже саджати людей просто за те, що комусь щось здалося”, – заявив Мемедемінов.

Новини за темою: МЗС України вимагає від РФ звільнити кримськотатарського активіста Мемедемінова

Наступне засідання, на якому в дебатах сторін виступить Мемедемінов, призначено на понеділок, 30 вересня.

Нагадаємо, Нарімана Мемедемінова затримали 22 березня 2018 року. Йому пред’явили звинувачення за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ – “Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням засобів масової інформації або електронних чи інформаційно-телекомунікаційних мереж, у тому числі мережі Інтернет”. Приводом став канал YouTube, де висвітлювалися події, що відбуваються в Криму.

Джерело: www.112.ua

Close