Новини України та світу

Принц Гаррі, онук Єлизавети II, публічно відмовився від титулу

Гаррі прилетів у Шотландію без своєї дружини Меган Маркл і їх сина Арчі, які залишилися в КанадіПринц Гаррі вперше після від’їзду з дружиною в Канаду повернувся в Сполучене Королівство: на своєму першому публічному заході він попросив звертатися до нього просто по імені, без королівського титулу, хоча онук Єлизавети II позбудеться його тільки в квітні. Про це повідомляє 9TV.

Повідомляється, що поки принц Гаррі виконує обов’язки старшого члена королівської сім’ї і в цій якості бути присутнім на кількох заходах. Сьогодні на конференції в Единбурзі, яка була присвячена екотуризму, принц виступив з промовою. Перед цим ведуча форуму Айика Азарика попередила публіку, що він “ясно дав зрозуміти, що до нього потрібно звертатися просто “Гаррі”. Вона також попросила гостей тепло привітати онука королеви Великобританії.

Гаррі прилетів у Шотландії без своєї дружини Меган Маркл і їх сина Арчі, які залишилися в Канаді. Через кілька тижнів він буде позбавлений титулу, як і його дружина. Вони остаточно припинять виконувати королівські обов’язки і більше не будуть представляти британську монархію.

У січні подружжя Сассекскі оголосили про своє рішення відійти від справ королівської сім’ї. Як тоді писали ЗМІ, це стало великою несподіванкою для королеви і палацу. Принц Гаррі вважався шостим у черзі на британський престол.

Подружжя має намір жити на дві країни – у Великобританії і США. За їх словами, такий вибір зумовлений бажанням виховати сина в повазі до королівських традицій, одночасно цей крок дасть можливість “почати нову главу в житті” і заснувати власний благодійний фонд. Принц Гаррі та його дружина заявили, що в їх плани входить поступове формування нової прогресивної ролі в рамках інституту монархії.

Останнім чинним британським монархом, який відмовився від престолу, став король Едуард VIII, який зрікся 10 грудня 1936 року.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close