Новини України та світу

Президент Бразилії Жаир Болсонаро не прийме допомоги G7 в гасінні пожеж в Амазонії, якщо Макрон не вибачиться

Болсонаро обурений, що Макрон звинуватив його у “брехні” щодо боротьби зі зміною клімату

Джерело: 112.ua

Президент Бразилії Жаир Болсонаро не прийме допомоги G7 в гасінні пожеж в Амазонії, якщо Макрон не вибачиться

Президент Бразилії Жаїр Болсонаро заявив, що не прийме пропозиції G7 про допомогу у боротьбі із пожежами у тропічних лісах Амазонії, якщо президент Франції Еммануель Макрон не принесе йому своїх вибачень. Про це повідомляє BBC.

“Пан Макрон повинен взяти назад слова образи щодо моєї особистості. По-перше, він назвав мене брехуном”, – сказав Болсонаро у вівторок, виступаючи перед журналістами у столиці Бразилії.

Новини за темою: Президент Бразилії Болсонаро задіяв армію в гасінні пожеж в Амазонії

Глава бразильскої держави також звинуватив Макрона у тому, що він поставив під сумнів суверенітет Бразилії над районом Амазонії.

Новини за темою: Канада спрямує до лісів Амазонії пожежні літаки

Макрон звинуватив Болсонаро у “брехні” щодо боротьби зі зміною клімату.

Макрон оголосив про продовження допомоги на суму 22 млн доларів на саміті “Великої сімки” у Франції.

Раніше бразильські міністри заявили, що гроші G7 не потрібні, і звинуватили іноземні держави в бажанні контролювати регіон Амазонії.

Представники країн G7 під час саміту у французькому Біарріці заявили про бажання надати фінансову і технічну допомогу Бразилії для гасіння пожеж у лісах Амазонії.

Президент Франції Еммануель Макрон наполіг на якнайшвидшому наданні міжнародної допомоги Бразилії в порятунку палаючих лісів.

За даними бразильського державного космічного центру INPE, з початку цього року в країні зареєстровано понад 70 тис. вогнищ лісових пожеж – це на 83% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Джерело: www.112.ua